YouTube Nasıl Para Kazanılır ? | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

YouTube Nasıl Para Kazanılır ?

07.09.2016
16
YouTube Nasıl Para Kazanılır ?

Merhabalar değerli ziyaretçilerimiz,

Bu yazımızda sizlere evinizden internet üzerinden YouTube’u kullanarak para kazanmayı anlatacağız. Geniş yelpazeli internet sektöründe önemli bir yeri olan YouTube doğru olarak kullanıldığında oldukça yüksek kazançlara olanak sağlıyor. YouTube bildiğiniz üzere artık çok geniş bir sosyal ağ ve bir süredirde videoların önünde çeşitli reklamlar yayınlıyor. Ve bu yayınlanan reklamlardan elde edilen gelirlerin bir kısmınıda videoyu yayınlayan kişi ile paylaşıyor. İşte bizde tam bu şekilde, bu özelliği kullanarak YouTube üzerinden para kazanacağız. Anlatınca basit olarak gereksede bu iş üzerinden iyi bir gelir elde etmeniz için oldukça yüksek izlenmelere ulaşmanız gerekiyor. Yani aslında videolarınızı yayınladığınız kanalın iyi bir izleyici kitlesi olmalı.

Bu işe iki şekilde girebilirsiniz. Birincisi kendiniz içerik üreterek, ister oyun videosu çekersiniz, isterseniz vloglar veya makyaj malzemesi tanıtım videoları yelpaze çok geniş insanların ilgisini çekecek konular olduktan sonra istediğiniz gibi video hazırlayabilirsiniz. Eğer yok ben bunu yapamam, kamera karşısına çıkamam zor iş diyorsanız üzülmeyin, telif hakkı olmayan bazı videoları -örneğin komik videolar- yayınlayarakta para kazanabilirsiniz. Ama söylediğim gibi dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yayınlanan videonun telif hakkı içermiyor olması. Örneğin YouTube bazı videolarda kişilerin mırıldandığı şarkıları bile algılayıp telif hakkı verebiliyor. Ve eğer telif hakkı almış bir videonuz varsa maalesef o video üzerinden artık para kazanamıyorsunuz.

Aslında çok eskiden yayınlanan ve telif hakkı olmayan çizgi filmleri bile bulup kendi kanalınıza yükleyebilirsiniz, YouTube’un çocuk kitlesinin büyük bir bölümünü çocuklar oluşturuyor unutmayalım. Uzun lafın kısası aslında amaç insanların izleyeceği ve ilgisini çekecek videoları kendi kanalınıza yüklemek ve video ile birlikte size para kazandıracak reklamlarıda izlemek. Bu konuyu internette araştırarak çok daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz tabi ki, bu yazıyı sadece size fikir vermesi amacıyla yazıyoruz.

Son olarak bu işte biraz sabırlı olmanın gerektiğini söylemeden geçmeyelim, gerçi sabır her işte gereklidir. Unutmayın “Sabır her kapının anahtarıdır”. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın. Ve bence mutlaka bu işi deneyin :)

Yorumlar
  1. hikmet atak dedi ki:

    peki evde sabun paketleme işini nasıl alacagız nereye baş vcurmamız lazım

  2. hikmet atak dedi ki:

    ben böyle işler istiyorum nasıl nerden alabilirim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.