Çiftler Beyaz Eşya Seçerken Dikkat Ediniz | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Yeni Evlenecek Çiftler Mutfak Dekorasyonunda Beyaz Eşya Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

10.04.2020
202
Yeni Evlenecek Çiftler Mutfak Dekorasyonunda Beyaz Eşya Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Düğün sezonu ile beraber beyaz eşya alışverişlerinde de hareketlilik yaşanıyor. Durum böyle olunca düğün sezonunda gençler heyecanla evlerini döşerken yanlı beyaz eşya tercihinde bulunabiliyor. Bu durum mutluluklarına gölge düşürebildiği gibi düğün alışverişi sırasında yapılan yanış harcamalar genç çiftlerin ceplerini yakabiliyor. Uzmanların yaptığı araştırmaya göre her yıl ortalama en az 600 bin çift dünya evine giriyor.

 

Bu dönemde yapılacak alışverişlerde de tüketicilere harcamalarda dikkatli olunması uyarısı yapılıyor.

Uzmanlar bu konuda ‘’Çiftler genelde sıcak havalarda evlenmeyi tercih ediyor. Ramazan ayı Mayıs ortasına denk geldiği için ise düğünler yaz ortasına doğru kaydı. Bir sürü çift evlenmek için sıra bekliyor. Bu süreçte yapıla alışverişlerde planlı ve programlı ilerlemek gerekir.

 

mutfak dekorasyonunda renk uyumu Bütçeyi ve alınacaklar listesini iyi ayarlamak gerekir. Plansız hareket etmek ve bütçeyi doğru yönetememeniz halinde birçok sorunla baş başa kalabilirsiniz. Bunun için net bir bütçe ve doğru bir alışveriş listesi oluşturunuz.’’ Diyor.

Yeni Evlenecek Çiftler Mutfak Dekorasyonunda Beyaz Eşya Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Beyaz Eşya Seçiminde Kalite

Beyaz Eşya seçerken öncelikle kaliteye dikkat edilmelidir. Daha sonrasında bütçe, tarz, tasarım, renk olarak devam edebilir. İnsanlar tarafından önceki yıllara göre alacakları cihazların kalitesine, rengine, enerji tüketimlerine daha çok önem verip araştırmaktadır. Inox modellere karşı da özel bir ilgi vardır.

Bütçe Belirlemek Çok Önemlidir

Doğru bütçe planlamak beyaz eşya alırken çok önemlidir. İlk olarak yaşayacağınız evi belirledikten sonra tarzınızı netleştirin. Alışveriş döneminde en çok gözden kaçırılan ve yapılan hatalardan birisi hacim ve boyutların hesaba katılmadan sadece model üzerinden karar vermek. İkinci bir hata ise bir tarza bağlı kalmadan mutfağınızda bir karmaşa yaratmaktır. İster minimalist çizgiler üzerine gidin, isterseniz avangart bir tarzınız olsun.

 

Alışveriş sırasında tek bir tarza sadık kalmalısınız. mutfak dekorasyonunda pratik çözümler Alışverişe çıkmadan önce internetten detaylı bir araştırma yapın. Fiyat, model ve özellikler hakkında detaylı bilginiz olsun. İşinize çok yarayacaktır. Bu araştırma neticesinde hem nakitten tasarruf etme imkanınız varken aynı zamanda vakitten de kazanırsınız. İsteğe bağlı olarak düğün paketlerini de tercih edebilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.