Evim Güzel Evim

Yatak Başlıkları Modelleri ve Tasarımları

08.08.2013
861
Yatak Başlıkları Modelleri ve Tasarımları

En Güzel Yatak Başlığı Modelleri

Yatak başlıkları modelleri yataklara uyumlu olacak şekilde çoğunlukla bazalarla beraber üretilmekte ve daha sonra özel olarak istenilen özellikler de eklenerek üretimleri yapılmaktadır.

Yatak başlıklarının bir çok farklı modelleri vardır.

Bu modellerin seçimlerinde modelin yanı sıra renklere de çok önem verilmektedir.

Bu renk seçimlerinde odanın renkleriyle bir bütün içinde uyumluluk sağlanması amaçlanmaktadır. Böylelikle yatak başlıklara odaya dekorasyon açısından büyük bir katkı sağlamaktadır.

Yatak Başlıkları Modelleri

Yatak Başlığı Modelleri ve Çeşitlilik

Yatak başlıkları modelleri diğer mobilyalarda da olduğu gibi seçim yapılırken tüm eksesuar ve mobilyalarda dikkat edildiği gibi yatağın konulacağı mekana uyumluluğu göz önüne alınmalıdır. Böylece bir yapbozun tüm parçaları gibi birbirine uyum sağlayıp güzel bir dekoratif mekan elde edilir.

Bir çok farklı modellerde yatak başlıkları üretilmektedir. Bu modeller arasındaki başlıca farklar ilk olarak üretildikleri malzemeler olmaktadır.

Ahşap mobilyaların ana malzemesidir ve bu mobilyalarda da hemen hemen her zaman tercih edilmektedir. İstenilen boyutlarda üretilen yatak başlıkları daha sonra dekoratif özellik kazandırılan kaplama kısmı yapılır.

Kaplamada bir çok farklı kumaş veya daha güzel bir özellik kazandıran deri kullanılabilir.

Kaplamalar dış görünüşe büyük etki ettiğinden bu mobilyalar dekoratif özellikleri kaplamadan alır.

Kısmen de olsa bu başlıkların üretim şekilleri (boyutlar ve kesim şekli) dekoratif özellikler kazandırabilir.

Tüm bu özellikler göz önünde bulundurularak her yatağa ve yatak odasına, odanın rengine uyumlu yatak başlıkları modelleri üretilip temin edilebilir.

Aşağıdaki resim galerimizde bir çok farkı modellerde ve çoğu da istediğiniz özelliklere sahip yatak başlıkları modelleri bulunmaktadır.

İstediğiniz takdirde herhangi bir mobilya üretim yerinde istediğiniz renk, boyut, şekil ve kaplama özellikleriyle tam zevkinize ve yatak odanıza göre yatak başlıkları modelleri de ürettirebilirsiniz.

Böylece istediğiniz tüm özelliklere sahip bir şekilde üretim de yapılabilir

Başka yazılarımızda yatak odası dekorasyonunda kişini zevkine göre dekore edildiği ve yine zevklere göre farklı dekorasyon modellerine yer verildiğini belirtmiştir.

Bu dekorasyon özellikleri, renkli olmaları, antika ve tek renk olanların yanı sıra sade renklerin seçildiği dekorasyon türleridir.

Yatak başlıkları da bir nevi mobilya sayıldıklarından bunların dekorasyona uyumluluk göstermesi istenen bir durumdur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.