Yapı Kredi Kartı nedir | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Yapı Kredi Kartı nedir

03.10.2016
14

– Yapı kredi bankası kredi kartı nedir ?
Bankaların kredi kartı konusunda birçok çalışması bulunmaktadır. Kredi kartı satış birimleri insanlara kredi kartı satmak için yoğun çaba sarf etmektedir. Ayrıca kredi kartı ihtiyacı insanların oldukça fazladır. Bundan dolayı da artık insanların kredi kartı ihtiyaçlarını karşılamak üzere bankaların tekliflerini değerlendirmektedir. Teklifleri bırakan bankaların kredi kartları konusunda insanları bilgilendirmeleri gerekmektedir. Ayrıca kredi kartı konusunda bankalar da birbirleri ile yarışmaktadır. Bankaların bu yarışı genel de kendilerinden ziyade müşteri kapma yarışına dönmektedir.

Yapı kredi bankası son zamanlarda yaptığı kampanyalar ile hem çalışanlara hem de öğrencilere kredi kartı kampanyası yapmaktadır. Kredi kartı kampanyalarından bahsedecek olursak eğer; bonus hareketleri, alışveriş kampanyaları, ,indirimler, aylık taksit oranları ve benzeri kampanyalar vardır. Genel de insanların yaptıkları alışverişlere ödedikleri paralardan ödül kazanmaları onları kredi kartı kullanımına itmektedir. Ayrıca bir diğer olay ise senelik kredi kartı aidat ödemesinin yapı kredi bankasında olmaması da insanların yapı kredi bankası kredi kartı alma yolunda oldukça hevesli olmalarına neden olmaktadır. Ayrıca yapı kredi bankası öğrencilere kredi kartı veren ve bu kredi kartlarında gerekli prosedürleri uygulayarak daha fazla ücret artırımı engellemektedir. Dolayısı ile 250 ve 500 TL’ye kadar kredi kartı öğrencilere verilmektedir. Bu tür kredi kartları öğrencilerin öğrenim durumlarına yardımcı olmaktadır. Bundan dolayı da artık öğrenciler kolaylıkla kredi kartı sahibi olacaklardır.

Yapı kredi bankası kredi kartı olarak insanların geçmişini her banka gibi incelemektedir. Buna göre insanlara kredi kartı satımı yapmaktadır. Kredi kartlarındaki faiz oranları bu banka da oldukça düşüktür. Bankada ki düşük olan kredi kartı faiz oranları insanların ilgisini oldukça fazla çekmektedir. Ayrıca bir de kredi kart aidatı adı altında fazla para kesen banka olmayan yapı kredi daha fazla tercih edilmektedir.
– Yapı kredi bankası kredi faiz oranları
Artık insanlar günlük hayatta daha çok kredi çekmek zorunda kalıyorlar. Kredi çekmek bir nebze aslında borçlanmak olduğu için insanlar borçlanmanın nasıl olacağını ve kaç ay borçlanacaklarını bankalardan öğrenmektedir. Bankaların bu konuda yaptıkları adımlar ile son derece müşterilerin bilgi edinmesine yardımcı olmaktadırlar. Her gelen müşterilerin faiz oranların ve kredi tutarlarının ne kadar vade ile yapılacağını öğrenmesi için çeşitli kampanyalar ve bilgilendirme afiş ile reklamları hazırlamaktadır. Müşteriler de bankaların bu oranlarına bakarak artık kredi çekip çekmeyeceklerine ya da hangi banka daha uygun kredi veriyor ise o bankadan çekeceklerini belirlemektedirler.

Yapı kredi bankasının şu anlarda kredi faiz oranları 1,29 düzeyinde seyir etmektedir. Bu faiz oranları diğer bankalara oranla en iyisi konumundadır. Yapı kredi bankası kendi faiz oranlarını rakiplerine göre belirleyerek daha fazla müşteri çekmeye çalışmaktadır. Bu hem müşterilerin hem de bankanın az çok işine gelmektedir. Ayrıca son zamanlarda vade ayarlamalarının devlet tarafından yapıldığını varsayar isek vadesine göre de kredi faiz oranları oldukça değişkenlik göstermektedir. Bunun nedeni ise az vadeli kredi çekenlerin faiz oranların biraz daha uygun olmaktadır. Ama çok vadeli kredi çekenler hem uzun süre ödemekten hem de çok faiz ödemekten asla kurtulamayacaklar. Yapı kredi bankası bunların önüne geçebilmek ve müşterilerin daha iyi kredi çekebilmeleri için kendilerince kampanyalar ve indirimler belirlemiştir. Bunu duyan müşteriler ise diğer bankalar ile bunu kıyaslayarak direk olarak seçim yapmaktadır. Bundan dolayı da artık bankalar arası rekabet bu tür kampanyaların müşterilere nasıl etkisinin olacağına bakılıp öyle karar verilmektedir. Bundan dolayı da bankalar daha çok müşteri çekmek için hem kendileri ile hem de banka kredi faiz oranlarını kendilerini batırmayacak şekilde ayarlamaları gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.