Villa Savoye | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Villa Savoye

16.02.2015
414

Modern çağın en baba en karizmatik konutları , Villa Savoye.Modern mimarlık çağının belkide en bilinen en çağdaş Le Corbusier’in kalabalık boğuklaşmış ve beton yığınlarının arasında nasıl güzel ve daha iyi yaşam koşullarını sağlayarak bir baş yapıt taslağı oluşturduğunuzu aşağıdaki görsellerlede eminim düşüneceksiniz.İsviçre asıllı Le Corbusier, dünyanın bir çok ülkesinde (Avrupa , Hindistan ve Rusya) önemli eserler bırakmıştır . Peki Villa Savoye nasıl ortaya çıkmıştır ?

Villa Savoye , Savoye ailesinin paraya kıyıp Le Corbusier’e tasarımı ve yapımını üstlenmesini istemiş ve Corbusier’de ortaya bu yapıtı koymuştur . O kadar detaylı ve görkemli yapmıştır ki bu yapıtın içerisindeki koyulacak mobilyalara bile karışıyordu tek kişilik bir koltuk yerine asla çift kişilik bir koltuk gelemezdi . Ancak bu yapıt seyirliktir..

6-villa-savoye 4011_l 446195a94f660dc9190b2f567db36ac7 Institute_of_Aboriginal_Studies,_Canberra_2007 LEGO-VillaSavoye-1 Paths-of-travel-through-Villa-Savoye Villa_Savoye_by_Tashiaki

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.