Trafik Sigorta indirimi | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Trafik Sigorta indirimi

18.10.2016
25

Trafik sigortası yaptırmak artık şart koşulmuştur. Önceki yıllarda devlet buna çok fazla önem vermez iken artık kanunlaştırarak her aracın bir trafik sigortası olacağını belirlemiştir. Bu sigorta ise birçok etken de sizlere yardımcı oluyor. Aracınızın kaza anında ve ya belirli bir arıza durumunda sizlere hemen destek sağlıyor. Bunun gibi durumları çok görebiliriz. Ancak son zamanlarda trafik sigortası yapan firma sayısındaki artış da gözlerden kaçmıyor. Bu firmaların artış yaşaması artık kanunlaşan trafik sigortası yapma zorunluluğu ve trafikte çok aracın yer almasından dolayı olmaktadır. bu tür araçların çok olması da firma sayılarındaki artışın bir nebze sebebi oluyor.

Trafik sigortasında artık teklifli indirim dönemi başladı. Bu dönem ne anlama geliyor sizlere açıklayalım. Bu dönem de diyelim ki 10 tane araç sigortası yapan firma var. Bu firmalar sizlere özel teklif sunuyor. Bu teklifler tabi ki de birbirinden farklı olmak zorundadır. Aynı teklifi sunan firmalar arasında karar vermek çok zor olabilir. Bu teklifler içinde sizler en uygun olan firmayı seçerek o firma ile çalışabilirsiniz. O firmanın çok sayıda müşterinin olması da vereceği iyi tekliflere bağlıdır. Bu tekliflerin nasıl olduğunu da sizlere açıklayalım. Kazalar ve ya cezalar sizin trafik sigortasında alacağınız indirimi belirler. Diyelim ki son 3 yılda siz hiçbir kazaya karışmadınız. Bu durum sizin daha az para ödemenizi gerektirir. Firma size güvenerek araç sigortasında indirime gider. Ancak bu durum eğer ki son 3 yılda ve ya son ayda da olsa bir kazaya karışan bir araç ile kazaya karışmayan bir aracın alacağı indirim oranlarının aynı olmadığının bir göstergesidir. Bu araçların çok iyi koşullar da olması da önemlidir. Sizler bu teklifleri internet üzerinden yani sigorta bilgi ve gözetim merkezinden sorgulama yaparak bu tür teklifleri görebilme şansınız vardır.

Aracın kazaya karışmaması teklifi çok iyi almasına olanak sağlar. Ancak çok kazaya karışan bir araç teklifi sigorta şirketinden çok alacaktır. Ve yapma zorunluluğu olduğu içinde karşı çıkamayacaktır. Sizler aracınızın bu durumlarını dikkate alarak teklifleri değerlendirin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.