Toki Ev kredisi 2017 | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Toki Ev Kredisi

04.02.2017
15
Toki Ev Kredisi

Bildiğiniz gibi TOKİ, devlet tarafından herkesin ev sahibi olması için hayata geçirilmiş olan bir projedir. TOKİ projesi sayesinde uzun zamandan beri birçok vatandaş ev sahibi oldu. Eğer sizi devlet tarafından desteklenmekte olan bu proje sayesinde ev sahibi olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunuyor. TOKİ aracılığı ile ev sahibi olmak istiyor fakat yeteri kadar nakit paraya sahip olamıyorsanız, TOKİ tarafından sunulmakta olan ev kredilerinden faydalanmanız mümkün. Devlet destekli yapılmakta olan proje kapsamında kredi çekmek için öncelikle başvuru yapabilmeniz için sağlamanız gereken bazı şartlar bulunuyor.

Gerekli Olan Şartlar :

Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekiyor.
Projenin bulunduğu şehir içerisinde en az bir yıldan daha fazla yaşıyor olmanız da TOKİ ev kredilerinden faydalanmanız için gerekli olan maddeler arasında.
Kendinize veya eşinize kayıtlı olan herhangi bir şekilde müstakil ev bulundurmamanız gerekiyor.
Ev halkında aylık kişi başına düşen miktar en fazla 3.200 lira olmalıdır. Eğer maddi gelir aylık kişi başına 3.200 liradan daha fazla ise kampanyadan yararlanmanız ne yazık ki mümkün değildir.

Bahsetmiş olduğumuz bu şartları eksiksiz bir şekilde sağlamanız halinde siz de devlet destekli TOKİ projesi kapsamında ev kredisi sahibi olabilirsiniz. TOKİ ev kredisi diğer bankaların vermiş olduğu ev kredilerine göre çok daha az faiz oranları ile sunulmakta olduğu için mutlaka değerlendirilmesi gereken kampanyaları arasında yer alıyor. Eğer siz de ev sahibi olmak istiyorsanız ve bankalardaki faiz oranlarını çok fazla buluyorsanız mutlaka TOKİ ev kredisinden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

Başvuru yapabilmek için internet üzerinden randevu işlemlerinizi tamamlayabilir Böylece işlemleri çok daha hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Bununla beraber TOKİ ev kredisine sahip olabilmek için başvuru yaparken mutlaka kimlik fotokopisi ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na kayıtlı olan belgelerinizi yanınıza almanız gerekiyor. Bahsetmiş olduğumuz bu belgeleri tamamlamadan TOKİ ev kredisinde faiz almanız mümkün olmayacaktır. Siz de gerekli olan belgeleri tamamladıktan sonra devlet dairelerine giderek TOKİ ev kredisi için başvuru işlemlerini başlatabilir ve kısa süre içerisinde olumlu sonuçlar ile ev kredisi sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar
 1. lalifer malgaç dedi ki:

  evde iş istiyorum

 2. Nurhayat dedi ki:

  Paketleme işi istiyorum evde yapmak için izmir göztepe

 3. Kamile kucuk dedi ki:

  Evimde calisarak ekmekparami cikarmak istiyorum.hicbir gelirim yok..lutfen yardimci olun mersin

 4. Buse dedi ki:

  Çok ihtiyacım var ???????????? maddi durumum iyi deyil evde ek iş yapmam lazım 05453254207
  Nazar boncuğu paketlemesi

 5. Berivan dedi ki:

  Ev geçimimi sağlamak istiyorum evde ek is istiyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.