Taşlı paspas yapımı | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Taşlı paspas yapımı

12.09.2016
324

Taştan Paspas Yapımı Tarifi

Bahçe kapılarınızın önüne ne tür paspas modelleri koymayı tercih ediyorsunuz ? El yapımı taşlı paspas ile ilgili bir yazı. Eminim bir çoğunuz renkli renkli paspaslardan yana kullanıyorsunuz tercihlerinizi. Evet bu bazen güzel bir seçim olabiliyor.

Taş Paspas Modelleri

Ancak biz bu yazımızda size daha modern ve kendinizin uğraşarak yapabileceği bir öneride bulunacağız. Kendi paspasınızı yapmaya ne dersiniz ? Üstelik çok bir masrafınız da olmayacak. eski bir paspas, paspasın üzerini kaplamaya yetecek kadar taş ve son olarak taşları paspasa yapıştıracak bir tutkal.

Daha önce sizlere söylemiştik bundan sonraki yazılarımızda ağırlıklı olarak ev yapımı modern eşyalara yer vereceğiz yazılarımıza. Sizleri kendi evlerinizin mimarı yapacağız.

Şimdi hazırsanız yapmaya başlayalım. Öncelikle şunu söyleyeyim uzun bir yapımı yok kısa bir anlatımla paspasınızı yapabileceksiniz. Öncelikle paspasınızı düz bir zemine koyun, Ardından taşlarınızın alt kısmına yeteri kadar tutkalı sürün ve paspasa yapıştırın. Ardından bütün taşları bu şekilde yapın.

Hepsini yaptıktan sonra kurumaya bırakın. Sağılıklı olması için en az 24 Saat bekletmenizi öneririz. Ardından paspasınızı bahçe kapınıza koyabilirsiniz.

İşte bu kadarcık bir uğraşla yüzlerce TL vermekten kurtuldunuz. Üstelik kendi tasarımınız oldu. Eğer isterseniz taşları farklı farklı renklere boyayıp daha farklı tasarımlarda elde edebilirsiniz. Modern mimar olarak evlerinizi dekore etmeye devam edeceğiz.

Taş Paspas Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.