Taksitli Arac alma | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Taksitli Arac alma

18.10.2016
18

Araç almak artık çokta kolay olmuyor. Bu tür araç alan kişiler ya elinde nakit bulundurmalı ya da kredi çekebilecek bir puana sahip olması gerekmektedir. Bunun içinde artık kredi çekecek olan kişilerin sahip oldukları puanlar eğer ki yetmiyor ise araba almak onlar için çok zor bir durum olacaktır.

Taksit ile araba almak aslında bankalardan kredi çekerek mümkün olabilir. Ama yukarıda dediğimiz gibi taksit ile araba alırken puan ve banka geçmişi göz önüne alındığı için bu durum çok zor olacaktır. Ama artık galeriler ve benzeri araç satan yerlerden kredi çekmek oldukça kolay bir iştir. Galerilerde son zamanlarda çok fazla araç alım satım işlemi yapmaktadır. Bu alım satım işlemi yaparken ise galeriler banka faizleri gibi sizlere araç satmazlar sadece araç satan kişilerin olduğu ortamlarda faiz oranları çok yüksektir.

Ancak bu durum sizin galericiler ve ya farklı firma ile anlaşmanıza bağlıdır. Bu durumun belirli olabilmesi için önce aracı seçip daha sonradan pazarlık yapmanız gerekmektedir. diyelim ki elinizde biraz peşin var ve bankadan kredi çekemiyorsunuz bunu aracı alacağınız firmaya söyleyin ve daha sonrada aylık ödeme tutarınızı da belirterek belirli bir miktarda ön ödeme koşulu ile araç sahibi olabilirsiniz. Taksit ile araç almak için güvence vermeniz firmalar için çok önemlidir. İpotek ve benzeri işlemlerde bir teminatınız olur ise eğer istediğiniz aracı satın alma şansınız bir o kadar çok artacaktır. Eğer ki herhangi bir teminatınız yok ise sadece senet ile de almanız mümkün olabilir. Aslında bankadan kredi çekmek bu firmaların koyduğu faiz oranların çok uygun olsa da kredi çekmek için yeterli puanı tutturamadığınız için bu koşullar pek sağlanamamaktadır.

Galeriler ve ya başka koşullar içinde araba almak sizi birazcık daha fazla para ödemek mecburiyetinde bıraksa da bu durumların var olması birçok kişiyi araba sahibi yapmıştır. Olağan koşullardan çıkan kişiler ise araba sahibi olabilmek için bu koşulları hemen kabul etmek zorunda kalmaktadır. Sizlerde hangi ilde iseniz internet üzerinden o ilin firmaları hakkında araştırma yapabilirsiniz. Ama bu durumu hemen hemen her galerici yapmaktadır.

Yorumlar
  1. Songöl dedi ki:

    Songöl baysal 5538473992

  2. Ahmet dedi ki:

    Slm ben araba almak istiyom ama nakitim yok nasıl alirim

  3. Yahya dedi ki:

    Ben pesinatsiz Araba almak istiyorum nerde başvurmam lazim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.