Sar Değeri Nedir? | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Sar Değeri Nedir?

17.12.2016
303

Açılımı Specific Absorbation Rate olan sar değeri sim kartı takılabilen cihazların , tabletlerin ve cep telefonlarının yaymış olduğu elektromanyetik güce verilen addır.

Sar değerinin açılımına Türkçe olarak ise özgül soğurma oranı olarak adlandırabiliriz.

Günümüzde herkesin elinde bir cep telefonu , tablet ve benzeri iletişim araçları bulunmaktadır ama ne yazık ki vücudumuza verdikleri zararlardan habersiziz.  Kullanıcılar tarafından ne yazık ki bilinmeyen bu tehlike sağlığımız için büyük bir önem arz etmektedir. Cep telefonlarının yaydığı radyasyonun az olduğunu düşünerek belki de çok fazla önemsemiyoruz ama sar değerinin yüksek olması bir çok hastalığa yol açabiliyor.

Yüksek tansiyon, genetik yapının bozulması , sperm sayısının azalması , beyaz kan hücresi (lenfoma) kanseri , cilt kanseri , kan beyin bariyerinin zedelenmesi gibi bir çok hastalığa ve rahatsızlığa yol açabilen sar değeri günlük yaşamımızda kullandığımız cihazlardan dolayı ne yazık ki bizi ötü yönde etkilemeye devam ediyor.

Sar değerinden etkilenmemenin yöntemi ise kullandığımız cep telefonu , tablet gibi cihazları alırken orijinal ürün tercih etmemizden geçiyor. Replika, çin malı ve benzeri ne olduğu belirsiz ürünlerde sar değerine dikkat edilmeden üretildiği için radyasyon oranı yüksektir ve radyasyon oranının yüksek olması  biz fark etmesek bile vücudumuza oldukça fazla zarar vermektedir. Günlük yaşamımızda kullandığımız ürünlere dikkat ederek sağlığımızı korumamız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.