Prostat İçin Bitkisel Formül: Ahmet Maranki | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Prostat İçin Bitkisel Formül: Ahmet Maranki

29.07.2019
423
Prostat İçin Bitkisel Formül: Ahmet Maranki

Prostat, Erkeklerde, 50 yaşından sonra görülen bir hastalıktır.
Özellikle geceleri sık sık idrara çıkma, idrarın ağrılı ve sızılı olması, idrarın damla damla akması gibi belirtileri vardır.

Her gün 1-2 fincan adaçayı tüketmek, mısır püskülü, yeşil çay, anason ve zerdeçal’dan oluşan karışımdan çay yapmak prostat için yararlıdır.
Yine her gün 1 çorba kaşığı keten tohumu ya da yağı tüketmek, meyankökünü çiğnemek, bol biberiye, derotu, zerdeçal ve maydanoz yemek ve bol su içmek prostat sağlığı için çok önemlidir.

Ahmet Maranki’ den Prostat için bitkisel formüller:

** 10 gram hazanfel, 10 gram kereviz yaprağı ya da tohumu ayrı ayrı 1 litre suda 10 dakika kaynatılır. 30 dakika demlenip, sabah akşam tok karnına birer su bardağı ayrı ayrı içilir. bu terkibin içilmesine 1 ay devam edilmelidir.
** 250 gram brokoli bitkisi 1 kilo suda 4 dakika kaynatılır. Günde bir kaç bardak içilir.
** 8 litre kaynar su içerisine 500 gram sarı kantaron konur. 40 dakika kaynatılığ süzülür. Dolapta muhafaza edilen karışımdan, sabah, öğle, akşam yemeklerinden 1 saat önce 1′ er bardak içilir.
** At kestanesi, tam açılmamış servi kozalağı, mazı yaprağı, ardıç tohumu, ökse yaprağı, ayrık otu ve maydonoz gibi bitkilerin çayları günde 3-4 bardak içilir.
** Kocayemiş yaprağı, funda yaprağı, mazı yaprağı az miktarda ardıç tohumu karıştırılıp çay gibi demlenir. Günde 3-4 bardak içilir.
** kenevir, kereviz tohumuyla beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak macun yapılıp yenir.
** 1 bardak kaynar suya, 20 gram funda konur., 10 dakika bekletilip günde 2-3 kez içilir.

Kaynak:
Prof. Dr. Ahmet Maranki

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.