Polis Alımları ve Şartları | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Polis Alımları ve Şartları

22.09.2016
19
Polis Alımları ve Şartları

Bildiğiniz gibi polis alımları son zamanlarda oldukça fazla olmaktadır. Bu alımlar daha da çok devam edecektir. Ülkemizdeki son zamanlardaki olaylardan dolayı birçok personel ve memur görevlerinden uzaklaştırıldılar. Bu memur ve personellerin yerine ülkemizde üniversite mezunları ve ya en az lise mezunları alınacaktır. Bundan dolayı da son zamanlarda acaba bu yıl memur alımları KPSS sınavı ile mi olacak dedikoduları dolanmaktadır. Bunun da üstesinden gelecek açıklama yapılmıştır. Artık KPSS şartı aranmadan memur alımı yapılacaktır. Sadece memuriyete geçebilmek için polislik şartlarının sağlanması gerekmektedir. Sizlere bu şartları maddeler halinde verelim;
– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
– Lisans mezunu ve ya bu bölüme denk mezun olmak
– Daha önceki sınavlarda en az 60 puan almış olmak
– Emniyet biriminde çalışan yakınlar için P3 türünden en az 48 puan almış olmak
– 18 yaşını tamamlamış olmak
– 30 yaşından gün almamış olmak
– Kadınlar için boy oranı 1.62
– Erkekler için boy oranı 1.67
– Silah taşımaya ve görev yapmaya karşı hukuki bir engellerinin bulunmaması gerek
– Sağlık şartlarının yerine getirmek ve sorunu olmamak
– Kendinin ve ailesinden herhangi bir bireyin farklı suçlara karışmamış olması
– Alkol, uyuşturucu, uyarıcı madde gibi tehlikeli maddeleri kullanmamak
– Kamusal haklarını kullanabilmek

Sizler de bu saydığımız maddeleri tam anlamı ile karşılıyor iseniz mutlaka polislik için başvuru yapmanız gerekmektedir. Özellikle lisans mezunu olan gençler polislik alımlarında bir nebze daha üstün tutulmaktadır. Ülkemizdeki bu tür olayların olması da oldukça fazla alım yapılmasını gerektirmektedir. Bu yüzden de ülkemizin bu kadrolarının doldurulması süratle yapılacaktır. Sizlerde başvuru yaparak polis olabilir ve sürekli bir işin de sahibi olmaya hak kazanabilirsiniz.
Gerekli şartları yerine getiren kişiler polis olarak hayatlarının geri kalan kısımlarını oldukça güzel bir şekilde ve yüksek miktarda para kazanarak geçirebilirler. Bunun içinde artık polis olmak istemektedirler. Polis olmak oldukça güzel bir iştir. Ama yorucu olması ve biraz da tehlikeli olması ile bazı kişiler tarafından tercih edilmemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.