ÖLDÜKTEN SONRA VÜCUDUMUZA NELER OLUR? | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

ÖLDÜKTEN SONRA VÜCUDUMUZA NELER OLUR?

20.03.2017
233

İnsan ölünce neler oluyor? Vücut nasıl toprak olmaya başlıyor?

* İlk yarım saat içerisinde tüm reflekslerimizi kaybediyoruz. Göz kapaklarımız kapanamıyor, kaslarımız gevşiyor, ağzımız ise açık kalıyor. Boşaltım sistemimizin kendisini tamamen kendini salmasından dolayı idrar, salya ve sperm akıntısı oluşuyor.

* Ortalama 10 saat içinde vücudumuz tamamen kaskatı kesiliyor. Eğer mücadele esnasında ölüm gerçekleşmişse, katılaşma hemen olabiliyor. Savaşta ölen insanların vuruldukları şekilde katılaşmaları da bu yüzdendir.

* Ölüm anından sonra cesedimiz, her saat ortalama 1 derece soğuyor. Şişmanların iç organları daha geç soğuyor. Çocukların ve zayıfların vücudu ortalamadan daha çabuk soğuyor.

* Ölümümüzün gerçekleşmesinden 24 saat sonra vücudumuz çürümeye başlıyor. Solunumun durması bakteriler için işaret oluyor ve çalışmaya başlıyorlar. İlk çürüyen organlar ise göz, beyin, mide ve bağırsaklar oluyor. Ceset şişman ise daha çabuk çürürken, bebekler ve tuzlu soda boğulanlar daha geç çürüyebiliyor. En geç çürüyen kısımlar ise kalp, mesane, böbrek ve rahim. Rahmin çürümesi bazen aylarca da sürebiliyor.

* İlk çürüyen yer olan mide ve bağırsaklarda bakteriler yoğun çalıştıkları için hızla gaz ortaya çıkıyor. Bu gaz, karın bölgemizde şişmeye neden oluyor. Derinin üstü yanık gibi su toplarken, vücutta biriken sülfür yüzünden renk siyaha dönmeye başlıyor.

* Derimizin çekilmesi ve çürümesi yüzünden tırnaklarımız ortaya çıktığı için uzadı sanılıyor. Vücudun ölmesiyle birlikte tüm eylemler bittiği için tırnak ve saç uzaması söz konusu değil ki!

* Mezardan gelen sesler çürüme sürecinin bir sonucudur. Günden güne şişen karnımız patlıyor ve göğsümüz çöküyor. Bu olay mezar üstünden duyulabilecek kadar sesli olabiliyor.

* Bakteriler içten yok ederken, dışarıdan da et sineği göze ve buruna larva bırakıyor. Bu sinekler yiyecekleri bitene kadar burada kalıyor ve ölüyor. Daha sonra ölen bu sinekleri yemek için başka böcekler geliyor. Geriye kemikler kalana kadar bu istila devam ediyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.