NEDEN Müteahhit ten daire ALINMAZ. | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

NEDEN Müteahhit ten daire ALINMAZ.

08.06.2020
172

NEDEN Müteahhit ten daire ALINMAZ….???

Müteahhit : evinizi size projedeki gibi teslim etmeyi vaat eden organizatör demektir.

Ortalama bir inşaat projesi 24 ayda teslim edilmektedir.
Müteahhit elindeki bütün imkanları çevresini itibarını ve kredisini kullanarak büyük riskler alır ve müşteriyi, belediyeyi, tasaronlari, emlakçıları rakipleri ve bütün resmi kurumları memnun etmek amacıyla stres kaygı ve korku dolu bir sürece başlar.

 

Sürecin başında kaygı %100 dur. Bu kaygıyla topraktan satış yapmak icin kendini zorlar en azından sermayeyi kurtarayım inşaat yarım kalmasın diye uygun fiyattan 3 -5 daire satarak risk yönetimindeki en büyük hatayı yapar günü kurtarır….iş karşılığı daire vermesi de uzun vade de ayrı bir hatadır….

Sattığı 3-5 daireden sonra ürününün talep gördüğünü zannederek fiyat artırır.

 

Tekrar maddi sıkıntı ve piyasadaki dalgalanmalar dan dolayı artan kaygılar olduğu dönemlerde de fiyatları çekip uygun daireler satmaya çalışır. İnşaat malzemelerindeki ani fiyat artışları müteahhidi korkuya sürükler.

 

Aylarca devam eden bu kaygı grafiğiyle duygusal ataklar yaşayan müteahhit daireleriyle duygusal bağ beslemeye başlar. Bu da satışı zorlastirici tavirlarda bulunmasını sağlar. Dairesine ne fiyat verse daha değerli olduğunu düşünür ona çok daha çok ucret layık olduğunu düşünür. Sağlıklı dusunemez.
Birçok müteahhidin batmasindaki en büyük sebep budur.

TOPLUMDA müteahhitden ev alırsam daha ucuza alırım düşüncesi tamamen YANLIŞTIR. Günümüz şartlarında Müteahhit gayrimenkul danismanindan 20.000 ila 40.000 TL arasi daha pahalıya daire satmaktadır.
Müteahhidin her daire satışında fiyatlari kademeli artırması da piyasada suni şişkinlik oluşturmaktadır.

YANİ danısmandan değil de müteahhitten daire almaya çalıştığınızda hem daha pahalı daire alırsınız hemde piyasa fiyatlarini artıran kısır bir döngüye girmiş olursunuz. Böylelikle ev almak isteyen insanlar yükselen fiyatlara yetişemez ve piyasa tıkanır. Ayrıntılı sunum almadiginiz için de seçenekler arasınd

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.