Modern Beşik Dekorasyonları ve Modelleri | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Modern Beşik Dekorasyonları ve Modelleri

Modern Beşik Dekorasyonları ve Modelleri

Beşik Modelleri ve Beşik Dekorasyonu

Beşik Dekorasyon Modelleri ile ilgili bir yazı yazalım dedik.

Çok güzel beşik modeli dekore edebilirsiniz.

Mutlu bir evliliğin meyvesi yeni doğmuş bir bebektir.

Hem bereketi ile gelir, hemde mutluluğuyla. Artık ailenize yeni bir birey katılmıştır ve mutluluğunuza mutluluk katmıştır.

Ailenizin bu küçük üyesi için elinizden gelenin en iyisini yapmak için çaba sarf edersiniz, hem doğum öncesinde hemde doğum sonrasında.

Ona yeni bir bebek odası hazırlarsınız renkleri çocukların en sevdiği renklerden oluşan.

Çizgi film karakterlerinin süslediği duvar kağıtları seçersiniz.

Düzinelerce oyuncak alırsınız onu mutlu edebilmek için. Ancak o daha yeni doğmuş bir bebek olduğu için bu odada en çok vakit harcayacağı şey beşiği olacaktır.

Sizin için ilk adım ona rahat edebileceği ve onun seveceği bir beşik seçmektir.

Bu yazımızda yeni doğmuş bebekleriniz için beşik önerilerinde bulunacağız.

Bu beşiklerin gibi tasarım harikası olacak kimi ise bebeğinize modernliği aşılayacak.

Eğer hazırsanız bebeğiniz için Modern beşik önerilerine bir göz atalım.

Bebek odalarının en mühim kısmı hiç kuşkusuz bebek beşikleri. Bebeğinin masum rüyalarını göreceği, güzel uykularının destekçisi bebek beşik modelleri ile dekore edeceğiniz odasını düzenleme amacıyla sabırsızlanorsunz. Biz de bu aşamada size ilham olsun diye, değişik tarzlardaki bebek beşik modelleri ile dekor edilmiş birbirden güzel bebek odası örneklerini bir araya getirdik. Bu yazımızı ve galerimize göz atında , bebeğin amacıyla nasıl bir bebek odası dekore etmek istediğinizi kavrayacaksınız!

Ahşaptan yapılma bebek beşikleri, bebek odalarında sık sık tercih ediliyor. Bu beşikler ile hem doğadan bir parça gibi görünen odalar, hem de renkli ve keyifli odalar dekore edebilirsin. Bebek odası tasarımlarında yeşil bitkiler, post görüntülü halılar kullanabileceğiniz gibi, renkli duvar kaplama ve duvar kagıtları ile de dekorasyonu ürünleri ve genel olarak renkli halılar kullanarak odaya canlılık katabilirsin.

Bambu, pandaların gıda maddesi olan bir bitki fakat dayanıklılığı ve sağlıklığı vasıtası ile mobilya üretiminde de güvenle tercih edilen bir malzemedir aynı zamanda. Mobilyalarda kullanılıyor da, beşiklerde niçin kullanılmasın? Bambu beşik tercih ettiğin bebek odasında, bambuya uyum sağlayacak ahşap mobilyalar ve hasır eşyalar kullanabilirsin. Aynı vakitte daha çağdaş parçalarla bir araya getirerek değişik bir tarz da meydana çıkarabilirsin.

Bebeğin doğduktan sonra çok süratli bir şekilde büyüyecek ve ihtiyaçları daimi değişecek. Eğer sen de bu değişim boyunca daimi beşik ve mobilya değiştirmek istemiyorsan, büyüyen bebek karyolası modellerine göz atmalısın.

Bu beşikler, bebeğin daha ufakken parmaklıklı bir beşik şeklinde kullanılabilirken, bebeğin büyüdükten sonra parmaklıkları kaldırılarak yatak durumuna dönüşüyor. Bu odayı dekore ederken, bebeğinin cinsiyetine ideal renkler kullabilirsin ya da grup olarak satılan bebek odası mobilyalarından bir adet edinerek uzun seneler kullanabilirsin.

Eskilerden hatırlarsın, demir karyolalar ve dolaplar gibi demir beşikler de son derece modaydı. Günümüzde bu beşikleri biraz daha çağdaşize edilmiş şekilde kullanmak mümkün. İster kız ister erkek bebeğin amacıyla değişik modellerde ve tasarımlarda demir beşikler kullanabilirsin. Bu beşikleri kız bebek odalarında toz pembe cibinlikler, peluş halılar ve yıldız figürleri ile süsleyebilirsin.

Erkek bebek odalarında ise kara ve beyazın kusursuz uyumundan faydalanabilirsin.

Eski günlerde anneler, bebeklerini daha basit uyutmak amacıyla odaların tavanından bir ip sarkıtır; bezler ve battaniyeler kullanarak bir hamak yaparlardı. Artık bu kadar uğraşa lüzum yok, birbirinden değişik hamak beşik modellerini bulabilir ve bebek odası dekorasyonunda kullanabilirsin. Hamak beşikler çok süslü ve odada karmaşa yaratacak özellikte olmadığı amacıyla renkli ve keyifli bebek aksesuarlarını odada kullanabilirsin.

 

 

Ahşap mobilyaları, detaylı hayvan figürlerini ve hem de cibinlikleri de dekorasyonunun bir parçası durumuna getirebilirsin.

Cibinlik, odalara değişik bir hava katan ve her bireyin bir parça da olsa ilgi duyduğu bir aksesuar. Bu sayede bebek beşiklerinin de ayrılmaz bir parçası durumuna geldi. Bazı beşikler kendinden beşik cibinliği ile satılıyor fakat bu tür bir beşik bulamazsan, satın alacağın bir oda süsü olarak satılan cibinliklerle bebeğinin odasını dekore edebilirsin.

Baza ve çekmeceli mobilyalar, depolama alanları vasıtası ile her bireyin tercih ettiği bir mobilya çeşidi. Eğer sen de az depolama alanının olduğundan şikayetçiysen, ufak bir bebek odan varsa ya da bebeğinin eşyalarını kendi odasında depolamak istiyorsan, bu beşiklerden edineceğine eminiz. Bu beşiklerin çoğu modeli mevcut. Biz senin amacıyla hayvan figürlü bu odayı seçtik.

Bu beşikleri görür görmez hayran olacağına eminiz. Gerek ahşap lüzum detaylı renklere boyanmış bu ay şeklindeki beşikler, aynı vakitte sallanan beşik modellerine de bir örnek! Bu beşikleri kullanacağın odalarda yıldız figürlerini kullanmaktan çekinme! Uçuk renkler ve beyaz da bu dekorasyona çok yakışacak!

Hadi şimdi birbirinden bebek beşik modellerine göz atalım..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.