Merdiven Dekorasyonu Modelleri | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Merdiven Dekorasyonu Modelleri

13.09.2016
279

2017 Merdiven Dekorasyon Modelleri

İç mekandaki merdivenler, evin en önemli mimari kısımları olmalarına karşın, çoğu vakit gerektiği şekilde dekore edilemedikleri için atıl durumda bırakılırlar.

Halbuki doğru dekorasyon ve aydınlatma ile merdivenlerinize şık bir görünüm kazandırmak hiç de zor değil.

Merdivenlerinizin dekorasyonunu planlarken katlarda kullanılan renkleri, duvar ve yer malzemelerini, dekorasyon stillerini göz önünde bulundurmalısınız.

KOMPOZİSYONU BOZMAMAK  ÖNEMLİ

Birbirinden tamamen bağımsız farklı dekorasyon stilleri  kullanıldığı zaman genel kompozisyonu  bozacağı için görsel olarak beklenen neticeyi alamayabilirsiniz.

Malzeme olarak taş duvarlar yahut taş görünümlü paneller merdiven duvarlarında çok şık bir görüntü oluşturur. Özellikle çağıl ve rüstik mekanlarda taş duvarları tercih edebilirsiniz.

Şayet tavan yüksekliği abartılı değilse   dikine çizgili kağıtlar kullanarak derinliği arttırmanız zor değil.

Duvarların hepsini kaplamak istemezseniz yalnız merdiven dönüşlerindeki duvarları kaplamanız da fazlaca etkili sonuçlar verecektir.

Özgünlük  yaratmayı arzu ediyorsanız duvar kağıdını merdiven basamaklarına da kolaylıkla uygulamak mümkün.

Taş ve duvar kağıdı uygulamalarının yanı sıra merdiven duvarlarında sıklıkla kullanan malzemelerden birisi de ahşaptır. çoğu zaman trabzan hizasında ya da biraz daha yüksekte tutulabilir.

Merdiven duvarlarında dekoratif objeler olarak aile fotoğrafları, sanatla alakalı resimler kullanılabilir. Merdivenleri inip çıkarken harika anılarınızın yada kıymetli parçaların size eşlik etmesini sağlayabilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.