Mantı Yapma işi | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Mantı Yapma işi

09.10.2016
15

Evde iş yapmak isteyen bayanlar son zamanlarda çok fazla iş imkanları ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu iş imkânlarından birisi de mantı yapma işidir. Mantı yapıp yani hazır mantı olarak pişirilmeden onları açıp ve katlayıp o mantıları satabilirler. Bu satmak işi aslında başkasını verdiği bir işten ziyade kişilerin komşularına yardımcı olmak adına yaptıkları ürünler olmaktadır.

Mantı yapmak kadınlar için oldukça basit bir iştir. Bu mantı işini yapan kadınların kilo başına mantıları satma şansları vardır. Ayrıca malzemeleri de kendileri almak zorundadır. Bu işi aslında dışarıdan size mantı yapar mısınız diye teklif veren bir firma sahibi de olabilir ancak çoğu zaman mantı yapamayan komşularınıza ve ya öğrencilere bu mantıları satabilirsiniz. Hazır olarak mantı satılan dükkanlar vardır. Bu dükkânlar da sizde aylık ya da haftalık mantı açmanızı istemektedir. Ayrıca istediğiniz ürünleri de sizlere temin edebilir.

Sizler de temin edilmesini istemez iseniz bu ürünleri satın alarak maliyetin içine katabilir ve onların parasını da bu insanlardan satın alabilirsiniz. İnsanların paralarını istemesi de bir o kadar önemlidir. Ayrıca mantı açma işi biraz zahmet isteyen bir iş olduğu için kadınların çoğunluğu ancak yemek yapmasını sever ise mantı yapma işine girmektedir. Bundan dolayı da kadınlar bu işi sevdikleri vakit yorulsalar da mantı işini yapacaklardır.

Mantı satan yerler de aldıkları bu mantıları uzun süre boyunca temin etmek için anlaşma yaparlar.
Maliyetleri çıkardıktan sonra kendi karlarını da ürünlere ekleyerek kilogram olarak insanlara satmaktadırlar. Bu işi yapan kadınların çoğunluğu ayda 500- 600 lira düzeyinde para kazanmaktadır. Kazanılan paraların fazla olması da bir o kadar çok önemlidir.

Ayrıca sizler de son zamanlarda oldukça fazla para kazanmak için bu yaptığınız hazır mantıları komşularınıza da satabilirsiniz. Ayrıca akrabalarınız da sizleri yaptığı mantıları alacaktır. Ayrıca sadece mantı yaparak para kazanmak yerine başka tür yemekler de yaparak paranızı çoğaltabilirsiniz. Yaptığınız yemeklere maliyetleri de katarak satış fiyatını belirleyebilirsiniz.

Yorumlar
  1. Filiz dedi ki:

    Ihtiyacim var esim calissamiyor 3 cocugum var acil is ariyorum

  2. Gül dedi ki:

    Ekibimi kurdum is istiyorum .ıspartada yasiyorum..evde yapulabilecek herturlu isi yapariz.esimize katki ve cocuklarimiz icin rahat bir yasam icin.

  3. Gönül arisoy dedi ki:

    Ben mersinden yaziyorum bu ise ihtiyacim var kizim unuversitede okuyor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.