KPSS Hazırlık Süreci | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

KPSS Hazırlık süreci nasıl geçirilmeli ?

25.09.2016
15
KPSS Hazırlık süreci nasıl geçirilmeli ?

Sınava girecek olan kişiler için daha önceden belirlenmiş olan birçok tavsiyeler vardır. Bunların geneli daha iyi ders çalışma üzerine olsa da bazı adayların olumsuz düşünceleri de hem derslerini hem de sınavı kazanmalarını engellemektedir. Bu sınavın hayatının tek dönüm noktası olduğunu düşünen kişiler sınavı kazanma durumuna oldukça 1 -0 yenik durumda başlamaktadır. Bunun olması da kötü bir durum olarak kabul edilmektedir.

KPSS sınav sürecinden ziya de bu sürece girecek adaylar kendilerini tanıyarak nasıl bir plan ve program yapacaklarını kendi kafalarına göre belirmeleri gerekmektedir. Şayet eğer belirlemekte oldukça güçlük çekiyorlar ise artık bu konuda uzmanlaşmış kişilerden destek alabilirler. Bundan dolayı da insanların bu tür destekleri almaları onları bu süreçte yalnız bırakmayacaktır. KPSS sınavı birçok konuyu içeren bir sınavdır. Hem genel kültür hem de genel yetenek alanında birçok soru ve konu vardır. Sınava girecek olan adaya bu tür konuları sınav süresi boyunca yayarak çalışmalı ve onlara ait geçmiş dönem soruları olsun şimdi ki normal konu testleri olsun onları çözerek mutlaka pratik yapmalıdır. Bunun yanında Türkçe paragraf sorularının son zamanlardaki sınavlarda uzunluğuna bakılacak olursa onları da bir şekilde halletmek ve hızlı okumak için sürekli kitap okumaları ve okuduklarını anlamaları gerekmektedir.

Daha sonradan ise belirli bir program ve plana sabit kalan adaylar sınavı rahatlıkla kazandıkları görülmektedir. Ama KPSS sınavından en can alıcı nokta ise artık son zamanlarda olan olayların ve dünya gündemindeki durumların sınavda adayların karşısına soru olarak getirilmesi olmaktadır. Her sınav da bu tarz sorular mutlaka vardır. Sınavda bir sorunun bile on binlerce aday geçmekte yardımcı olduğunu düşünürsek artık adayların haberleri ve gündemi takip etmeleri onların yararına olacaktır diyebiliriz. Gündemi son zamanlarda oldukça çok takip eden kişiler artık oldukça çok soru cevaplama şansı elde edecektir. KPSS sınavında son dönemlerde olan siyasi olaylar soru olarak karşımıza gelmektedir. Bundan dolayı da gündemi takip etmek birkaç soruyu doğru cevaplamanın altın anahtarı olarak sizlere sunulmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.