KPSS BAŞVURU İŞLEMLERİ | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

KPSS Başvuru İşlemleri

25.09.2016
14
KPSS Başvuru İşlemleri

Kamu personeli seçme sınavına başvuru işlemleri oldukça basittir. Aslında önceden girmiş adaylar direk olarak ÖSYM giriş sisteminden başvuru yaparken diğer adaylar ÖSYM tarafından belirlenen başvuru merkezlerine giderek arada başvuru yapabilirler.

KPSS sınavına başvuru yapmak diğer sınavlar gibi oldukça basittir. Ama en önemlisi ise daha önce bu sınava girmiş olan ve mezun durumundan oldukça çok sene geçmiş olan kişiler normal ortamda sınav merkezlerine gitmeden oturdukları yerden internet ortamından başvuru işlemlerini rahatlıkla yapabilmekteydi ama son zamanlarda resim zorunluluğu çıkması ve sistemin son 6 aydan fazla olan resimleri kabul etmemesi üzerine artık onlarda başvuru merkezlerine giderek oldukça fazla yorucu olan sıraya girerek başvuru işlemlerin yapmak zorunda kalmaktadır. Artık insanların son zamanlarda bu tür işler ile uğraşmadan internet vasıtası ile başvuru işlemlerini yapması gibi kolaylıklar bakalım önümüzdeki günlerde devlet tarafından sağlanacak mı?

Başvuru işlemleri sırasında hangi sınava başvuru yapılacaksa eğer onun kraterleri vardır. En önemlisi ise mezun olan kişilerin hem lise hem de lisans düzeyinde sınava girebilmek için diplomaları ile birlikte gelmeleri gerekmektedir. Bundan dolayı ise diplomaları ile gelmek oldukça önemlidir. Eğer ki mezun durumda iken bir alt kademe olan lise sınavına giren kişilerin başvuruları ret edilecektir. Sadece mezun olduktan sonra hangi düzeyden mezun olunduysa eğer o lise düzeyinin sınavına girmek zorundadırlar.

Lise düzeyinden ziyade artık ön lisans ve lisans sınavlarına girmek isteyen kişiler bu fotoğraf işini oldukça fazla irdelemek zorunda kalmaktadır. Özelikle başvuru işlemleri sırasında artık son zamanlarda daha fazla kuyruk oluşuyor iken bazı bilgileri olan kişiler bu kuyruğun neden beklediği ve işlemlerin nasıl sürdüğü hakkında detaylı bilgileri aldıkları için karşısındaki farklı görüşlere oldukça fazla hoşgörülü olarak yaklaşmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında özellikle beklemek istemeyen kişiler önceden sınavlara girmiş olanlardır. Sadece fotoğraflarının son 6 ayı kapsaması sebebi ile yeni fotoğraf çekilmek için beklemek onlara zor gelmektedir. Ama ilk kez başvuru yapacak olan kişiler ise bu sırayı mutlaka beklemeleri gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.