Evim Güzel Evim

Köy Evleri

26.06.2019
1.417
Latest posts by Gurur (see all)

Köy Evi Modelleri ve Dekorasyonu

Köy evleri denilince akla genellikle güzel ve şirin mekanlar gelmektedir.

Gerçekten de çoğu zaman böyledir. Bulundukları iklime göre, ahşap, betonarme ve kagir yapılarda bulunmaktadırlar ve estetik açıdan da genellikle güzel olmaktadırlar.
İsteğe göre tasarlanmakta ve bazen de köylünün kendi imkanlarıyla ve kendi zevkine göre inşa etmesi de bu güzelliğe katkıda bulunmaktadır.

Bazılarımızın çocukluğunun geçtiği köy evlerini asla unutamayız değil mi ? Şimdiki dönemde çocuklar köye gidince hemen sıkılıyorlar çünkü gelişen teknoloji ile birlikte köy evlerinin yerini artık apartmanlar aldı yeşillik alanlar tamamen yok oldu neredeyde şimdi bizlerde işlerden arta kalan zamanlarda vakit geçirmek ve huzur bulmak için neler yapıyoruz tabiki köy evlerimize giderek harika zamanlar geçirmeye çalışıyoruz,

genelde şehir evlerine nazaran köy evlerinde akşam saat 18:00 olduğu zaman ağır bir uyku basar huzur vardır ve sabah kuş sesleri ile uyandığınızı düşünün şimdi herkez artık şehir hayatından bıkmış ve hafta sonları huzur bulmak için tatil köylerine ve kendilerine ait babalarından ve dedelerinden kalma köy evleri varsa oraya kaçarak huzur bulmaya çalıyor . Bizimde köyümüzde evimiz var yaşımız genç iken bunun kıymetini bilemedik ama yaşımız 40 lara geldiği zaman çoçuklara mantıksız gelsede bu yaşlarda köye kaçış ve yerleşmeler başlıyor.

Şimdi şehir hayatına nazaran köy evlerinde huzur bulmak daha kolay, şimdiki zamanlarda ne yapıyoruz hep yapma yani organik olmayan ürünleri bile bile alıyoruz ama organik ürün arayışındayız değilmi işte köylerde hala inek besleyenler doğal ortamında yetişen otlarla sağılan sütün ve ondan yapılan terayağın yerini ne tutabilirki değilmi ,

Yemyeşil bir köyde, sessiz bir ortamda ve temiz bir havada bir evi olması isteyenler için birkaç köy evi örneği. şimdi sizlere bizimde evimizin arasında bulunduğu harika tasarım köy evlerine gösterelim.
Ahşap Köy Evi

Büyük Köy Evi

Eski Ahşap Köy Evi

İki Katlı Köy Evi

Köy Evi Fotoğrafı

Köy Evi Tasarımı

Şirin Köy Evi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.