Kosgeb Ve Avantajları Nelerdir? | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Kosgeb Ve Avantajları Nelerdir?

30.05.2018
9

Kendi işini yapan küçük ve orta düzeyli işletmelere sağlanan imkânlardan birisi de kosgeb teşvik kredileri olarak yer alır. Bu verilen krediler ile girişimcilere destek kredisi adı altında sağlanan para işletmeler için gerekli olan paradır. Bu bağlamda kosgeb destekleri kendi işini genişletmek veya farklı düşüncelerini gerçekleştirmek için destek olacaktır. Kişilere tanınan bu hakka sahip olmak için öncelikle kosgeb tarafından sağlanan kosgeb girişimcilik kursu adı altında verilen bilgilendirme kursunun başarılı bir şekilde bitirilmesi gerekir.

Kosgeb Ve Avantajları nelerdir?

Bu kursun amaçlarından birisi de bilinçli ticaretin adımlarını öğretmektir. Kosgeb kursuna katılmak da o kadar kolay değildir. Kursa katılmak isteyenlerin sayısı fazla olduğu için katılımda buna bağlı olarak artmaktadır. Finansal desteğin sağlandığı bu yöntem ile birçok girişimci adayının önü de açılmış olacaktır. Bu destek ticarete atılmak isteyenler için olumlu bir destektir. Çünkü insanların maddi konuda alacağı bu imkân yeni bir işe başlarken gerekli olan parayı temin edecektir.

Bu imkânları almak için gereken şartları sağlamak da bir o kadar önemlidir. Şartları gerekliliği kişiler için şarttır. Hibe kredisi nasıl alınır ? Bu imkânlar doğrultusunda gerçekleşen kredi imkânı girişimci olacak kişiye temin edilir. Destek kredileri adı altında gerçekleşen bu krediler için başvurular da önemlidir. Girişimcilerin hazırladığı projeler kapsamında detaylı bir araştırma sonucu verilen destek kredileri yapılacak işin önceden belirlenmiş olması gerektiğini belirtir. Bu özellikleri taşıyan ve destek kredisini almaya hak kazanan girişimcilerin kredileri onaylanmaktadır.

 

İçinizdeki girişimcilik ruhunun fitilini ateşleyin cesur olun ve sizde bu büyükdevlet desteğinden faydalanmak için hazırlıklarınızı yapıp müracaat edin. Ayşe teyze mutfaktan yola çıktı şimdi 30-40 çalışanlı bir catering firması sahibi. Fatma abla evininin bir odasını bayan kuaförü yaptı . Hasan abi evinin bodrumunda ahşap süs eşyaları yapıp satıyor ve kafasına büyük bir atölye kurmak var. Siz neden bir girişimde bulunmayıp yurt dışına ihracat yapmayasınız ki? Eğer içinizde ufak bir girişimcilik ruhu varsa hiç beklemeyin. Devletin bu hibe kredisi desteğinden sizde faydalanın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.