Kız bebek odası tasarımları bebek odası | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Bebek odası tasarımları ve Kız Bebek Odası Dekorları

Bebek odası tasarımları ve Kız Bebek Odası Dekorları

Kız Bebek Odası Modelleri  ve Dekorasyonu

Ailenize yeni bir birey mi katılıyor ? Bebeğinize bir bebek odası hazırlamak mı istiyorsunuz ?

İşte bu yazı sizler için yazılıyor. Bebeğiniz ister kız olsun, ister erkek bebek odaları çok önemlidir.

Bebeğinizin yaşam yeri ne kadar ferah olursa bebeğiniz için o kadar iyidir.

Zeka gelişimine de etkisi olan bebek odaları bebeğinizin hayata alışmaya çalıştığı süreçte sizinde en çok kullandığınız odalardan olacaktır.

Bebek odalarında yapılacak değişik tasarıma olan merak gün geçtikçe artmaya devam ediyor. bugünlerde sosyal medyanın etkisini her ortamda çok rağbet görmeye başlamamızla eş güdümlü burada yer alan anne-bebek yapısının de bu mevzuya olan katkısı saklanamaz bir gerçektir. Farklı tasarımların yanı sıra büyüyen çocukların, bebeklik döneminden itibaren başlayan zihin gelişimine de katkı sağlayacak tasarımları yaşama geçirmenize yardımcı olacak çocuk ve bebek odası dekorasyon düşüncelerini bu yazıda sizlere sunmaya çaba sarf ettik. Keyifli ve yaratıcı bir yazıya hazır mısınız? Hadi o vakit başlayalım!

1-Tek Renkli Bebek için Huzurlu Ortamlar

Bebek odalarında daha çok sakin, yalın ve rahatlık hissi veren renklerin kullanılmasıyla bebeğinizin daha huzurlu bir bölgea kavuşması sağlanabilir. Duvarlarda kullandığınız yalın renkleri ,değişik tasarımlardaki uyumlu aksesurlarla tamamlayabilir, bu tasarımları ışıklandırmalarla destekleyerek daha hoş bir bölgea kavuşabilirsiniz.

2-Bebeğiniz İçin Alanlar Yaratın
Oluşturacağınız alanın bebeklerin gelişiminin her evresine ideal olması da mühim olan bir diğer husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle bebekler oturmaya ve emeklemeye başladıktan sonra daha çok dinamik olacak, nesneleri anlamaya ve öğrenmeye başlayacaktır. Bununla eş güdümlü odanın her bölümünde daha çok süre geçireceklerinden ötürü bu meraklarını giderecek ve greksinimlerini karşılayacak türde eşyaların bulunması, keşfetme ve değişik becerilerinin gelişmesine destek olacak nesnelerin zenginliği da mühimdir.

3-Çocuklar İçin Çok Eğlenceli Bir Fikrimiz Var!
Birçok annenin korkulu rüyalarından biri, bebeklerin boyalarla ya da renkli kalemlerle duvarları çizmesi olabilir.Bunun amacıyla de sizlere kesinlikle denemeniz gereken harika bir düşünce sunuyoruz. Bu tarz duvara monte edilen panolar vasıtası ile çocukların motor becerilerinin gelişimine de destek olabilirsiniz.

4-Bebek Odası mutluluğu Her Köşede sizlerle
Bebek odalarında yapılabilecek sınırsız dekorasyon düşüncelerin odanın her köşesinde, yaratıcılığınızla birleştirerek farkınızı meydana koyabilirsiniz. Priz ve anahtarlara gerçekleştireceğiniz bu sevimli resimlerle detaylarda bile bebek odası sevimliliğini devam ettirmeniz olası olacaktır.

5-Tarzınızı Bebek Odası Dekorasyonuna Yansıtın
bizim türk tarzını, tasarladığı odaya da yansıtmak isteyenlerin mutlak kullandığı renk olan beyazın yalınliği ve modernliği çok işinize yarayabilir. Tabi ki kullandığınız beyaz duvarları, beşik üstünde görüldüğü juju şapkalar gibi eşyalarla destekleyerek tipinizi tamamlayabilirsiniz.

6-Dekorasyon İçin Bir Tema Oluşturun
Dekorasyonlarında en mühim şeylerden biri de tema meydana getirmek ve uygulanan değişiklikların kullanılacak objelerin de bu temaya ideal olarak seçilmesidir. Gece gökyüzünün verilen huzuru bebeğinizin uykusuna da katmak istiyorsanız sizler amacıyla resimlerde harika bir fikrimiz var!

7-Aydınlatma ve ışıklandırma ile bebek odalarında Fark Yaratmak İster Misiniz?
Klasik aydınlatmalar size de sıkıcı mı geliyor? O vakit bu tasarımlar tam da size göre! Asma tavan programı ve lüzumlu bir kaç spot ışık kullanmak bu tarz görüntüler elde etmenize yardımcı olabilir.

9-Bebek Odası Dekorasyonu İçin Kendin Yap Fikirlerini DeneyinSadece boya ile ya da duvar kağıdıyla değil kullanacağınız eşyalarla da değişiklik katabilirsiniz.Resimde görüldüğü gibi bir tahta ve halat iplerle gerçekleştireceğiniz tasarımla havayı değiştirmeniz olası olacaktır.

 

Hadi şimdi hep beraber Kız çocuklarına özel bebek odalarına bakalım.

11-Bebek Odası Duvar Kaplamaları İçin Harika Bir Fikrimiz Var
Bebek odasının duvarının tamamını duvar kağıdıyla kaplamak yerine resimlerdeki gibi alanlara değişik çizgi film kahramanları ya da hayvanlarla süslerseniz derhal keyifli bir bölge oluşturmuş hem de duvarın tamamını tek bir görselle kullanmamış olursunuz.

12-Bebek Odanızın İçinde Tırmanma Duvarı Mı?
Geniş bir alana sahip olmak gerekmeksizler oyun oynamak amacıyla bir köşe gerçekleştirmek bebeğinizin sıksık süre geçireceği alanın daha keyifli bir hal almasını sağlayabilir. Çocukların enerjilerini doğru şekilde atabilmelerine imkan gerçekleştiren bu tırmanma duvarlarını tecrübe edinin deriz!

14-Oyuncak Saklama Çözümleri
Dekorasyon amacıyla illa ki bir yerlerden satın alınmış eşyalar olması koşul değil. Resimlerdeki gibi bebek odası amacıyla kendin yap düşünceleriyle de bunu gerçekleştirmek olası olabilir. Böylece dağınık oyuncak görüntüsünden de kurtulmuş olursunuz.

18-Bebeğinizin Huzuru Her Şeyden Önemli

Çoğu anne-baba gün boyu hareket durumunda olan çocuklarının rahat ve uzun bir uyku çekmesini ister. Fakat kimi vakit bir kapı kapatma sesi bile küçücük bebeklerin uykularında irkilmesine ya da uykusunun bölünmesine namacıyla olabilir. Hem bunu engelleyecek hem de evinizi bebek amacıyla güvenilir duruma getirecek araçların zenginliğindan bahsedelim. Bu araçlara resimdeki chevron baskılı kapı mandalında bulunduğu gibi stil katmak da olası.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.