Kişisel Blog Açarak Para Kazanma | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Kişisel Blog Açarak Para Kazanma

07.09.2016
16

Merhabalar değerli site ziyaretçilerimiz,

Evden nasıl para kazanacağınızı anlatan bir yazımız ile daha sizlerleyiz. Bu seferki paylaşımımız yine evde internet üzerinden para kazanmaya yönelik olacak. Her yazımda üstüne basa basa belirttiğim gibi internet para kazanılacak çok geniş bir sektör. İnternet üzerinden belkide binlerce yoldan para kazanabilirsiniz. Bu sefer size anlatacağımız en genellerinden birini anlatan “Kişisel blog, web sitesi açarak para kazanmak”. İnternet üzerinde milyarlarca web sitesi görüntülüyorsunuz, sizce neden bu kadar çok web sitesi var? Hobi mi? Yoksa zevk mi? Tabi ki de hayır. Her ne kadar zevk ve hobi için açılan web siteleride olsa çoğunluğunun asıl amacı para kazanmak. Aslında bir çok türde web sitesi açabilirsiniz fakat biz bu yazımızda size kişisel blog açarak nasıl para kazanacağınızı anlatacağız.

Peki nedir bu kişisel blog? Aslında gayet basit, isminden de anlaşılacağı gibi hayatınızdaki tecrübelerinizi, bilgilerinizi diğer insanlarla paylaşacağınız bir internet adresi. Bir Hadis-i Şerif olan “Bilgi paylaştıkça faydalıdır.” sözünden yola çıkarak hayatta ilgili ve bilgili olduğunuz konuları diğer insanlara yardım etmek amacıyla açacağınız internet sitesinde paylaşabilirsiniz. E tabi ki de bunu sadece diğer insanlara yardım etmek için değil, size ek bir gelir kapısı olsun diyede yapacaksınız.

Ücretsiz bir blog (Blogger, WordPress, Blogspot vb.) açabileceğiniz gibi alan adı ve hosting satın alarak ücretli bir blogta açabilirsiniz fakat benim size tavsiyem bu işe yeni başlıyorsanız ücretsiz servisleri tercih etmeniz. Blogunuzu açtıktan sonra bilgi paylaşımı yapmaya ve sosyal ağlarda yazdığınız makaleleri paylaşmaya başlayın. Eğer gerçekten özgün ve ilginç şeyler yazıyorsanız kısa sürede ziyaretçi kitleniz artacaktır.

Ziyaretçi kitleniz arttıktan sonra web sitenizin çeşitli bölgelerine reklamlar alarak kolayca para kazanmaya başlayabilirsiniz. Reklam alacağınız çeşitli firmalar mevcut olduğu gibi (Google adsense vb.) kişiler veya başka sitelerin reklamlarını da alabilirsiniz, size kalmış. Eğer ciddi anlamda ziyaretçi kitlesi iyi bir web sitesi yaparsanız bu işten oldukça iyi para kazanabilirsiniz, hemde sadece yazarak…

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, bir sonraki evden iş ilanın da daha görüşmek üzere.

Yorumlar
  1. Guestassut dedi ki:

    guest test post
    bbcode
    html
    http://googlee.te/ simple

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.