Evim Güzel Evim

İlginç Tasarım Banyo Dekorasyonu Modelleri

21.12.2012
808
İlginç Tasarım Banyo Dekorasyonu Modelleri

Banyoda Farklı Tasarım ve Dizaynlar

Çok farklı duşakabin modelleri vardır.

Özellikle teknolojinin yansıması olarak büyük değişiklikler ve gelişmelere bağlı olarak çok farklı modellerde ve daha işlevsel duşakabinler üretilmektedirler.

Sadece üstten suyun akması yerine yan kısımlardan da su akıtacak şekilde tasarlanan bir duşakabin çok daha işlevsel olmaktadır.

Değişik Duşakabin Modeli

Musluk üretiminde gün geçtikçe önemli değişiklikler olmaktadır.

Birbirinden farklı malzemelerden çok farklı tasarım musluklar üretilmekte ve kullanılmaktadır.

Bu değişiklikler muslukların kullanım özellikleri üzerinde olmaları yanı sıra model ve görsellik açısından da çok farklı özellikler göstermektedirler.

Genellikle kullanılan yere göre farklılıklar gösteren muslukların çok farklı tasarımları mevcuttur.

Farklı farklı canlı veya cansız varlıklar model alınarak üretilen bir çok değişik musluk modeli mevcuttur ve temin edilmesi de kolaydır.

Mekanların tasarımlarında çok farklı modelde ev eşyalarına ve aksesuarlara sıklıkla rastlanmaktadır. Bunlar arasında ilginç tasarım lavabolar da bulunmaktadır.

Özellikle dekorasyona çok önem verilen günümüz tasarımlarında bunun olması kaçınılmazdır.

Lavaboların üretiminde de çok farklı modelde tasarımlara rastlanmaktadır.

Ayrıca lavabolarda kullanılan malzemelerde de çok fazla çeşitlilik mevcuttur.

Lavabolarda metal, plastik, mermer, seramik vb. malzemeler kullanılmaktadır.

Değişik değişik büyüklük ve şekillerde üretilen lavaboların model çeşidi çok fazla olmaktadır ve bir çok ilginç lavabo modellerine rastlamakta mümkün olmaktadır.

Banyo Dekorasyonu Modelleri ve Fikirleri

Banyolar evlerimiz için büyük öneme sahip mahallerinden biridir. Bu nedenle de banyo dekorasyonu fikirleri her açıdan önem arz etmektedir.

Banyolar dekore edilirken ve dizayn edilirken kullanım amaçlarına uygun şekilde olmalıdır.  Bunun yanı sıra dekorasyonda kullanılan malzemeler de çok iyi seçilmelidir.

Banyoların ıslak hacim olmaları nedeniyle kullanılan inşaat malzemeleri, boya, asma tavan ve mobilyaların sudan etkilenmemesine şiddetle dikkat edilmelidir.

Bunun aksi durumunda oluşacak hasar ve şişmeler maddi zararlar oluşturmasının yanı sıra banyo bütünlüğünü ve dekorasyonunu bozar.

Ayrıca hijyenik olması gereken ortamın da bozulmasına neden olabilir.

Banyoların geniş olması da önemlidir. Her ne kadar banyo alanına göre mobilya ve ihtiyaç duyulması gereken malzemeler seçiliyor olsa da sıfırdan yapılan banyoların genişliğine önem verilmelidir. Banyolarda lavabo, dolaplar, jakuzi, küvet, klozet ve banyo dolapları gibi bir çok eşya bulunduğundan alanda kısıtlamalara neden olmaktadır.

Bu nedenle de banyo dekorasyonu yapılırken kullanılacak malzemeler ve mobilyalar göz önünde bulundurularak dizayn edilmelidir.

Banyo Dekorasyonu aşamasında kullanılan BANYO DOLAPLARI, küvet ve JAKUZİLER ve benzeri diğer mobilyaların farklı tasarım ve modellerine sitemizdeki  diğer içeriklerden ulaşabilirsiniz.

Banyomuzun Dekorasyonu Nasıl Olursa Güzel olur?

Banyolar evimizin en önemli kısımlarından biridir. Temizlik için kullandığımız ve çok önem verilmesi gereken mekanlardır. Bunun için de hijyenik açıdan önemli tasarım gerektirmektedir.

Bunun yanında görsellik de çok önemli bir yere sahiptir ve dekorasyona önem vermekteyiz.

Banyolarda yukarıda belirtilen eşya, mobilya ve malzemeler rahatsızlık vermeyecek ve hareket alanının kısıtlamayacak şekilde yerleştirilmelidir.

Böylelikle dekorasyon göze hitap edecek şekilde olup bize ekstra alan sağlayacak.

Banyo dekorasyonun da önemli yere sahip olan hususlar dizayn ve banyo parçalarıdır.

Tasarımda ve dekorasyonda kullanılan seramik ve parkeler, duvar kaplamaları, musluk, lavabo ve klozet modelleri, banyo dolapları, banyo aynaları, banyo halıları, klozet örtüleri gibi bir çok alanda sitemiz sizlere yardımcı olmaktadır.

Bunların dışında banyolar için  jakuzi ve küvet önemli hatta çoğunlukla en önemli unsurdur.

Sitemiz banyo dekorasyonu modelleri için size her konuda fikir sahibi olmanızda yardımcı olmaya çalışmaktadır.  Sürekli güncel modeller ve tasarımlar takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

En Güzel Banyo Dekorasyonu ve Trend Banyo Modelleri

Evin içinde küçük bir bölüm de olsa banyolar, yüksek kalite ve özgün tasarımıyla hem evinizin kalitesini hem de yaşam standartlarınızı yükseltir.

Duşa kabin, çift lavabo, küvet gibi eklentiler ucuz değildir fakat evinize ve yaşamınıza kalite ve rahatlık katarlar.

Modern banyo tasarımları yenilenmeye ek olarak ihtiyaçları da göz önüne alınarak tasarlanmış durumdadır.

nda ailenizin ihtiyaçları önemli yer tutuyor.

Özellikle fazla alet depolama adına raflara ayrı bir önem verilmektedir.

Havlu, güzellik ve temizlik malzemelerini depolayacak geniş banyolar son dönemde çok tercih edilmektedir.

Dekoratif çağdaş banyo tasarımları, eklemeler ve aksesuarlar önemli sayılmaktadır. En çok satılan modern banyo tasarımları tercih etmenizin yanında kendi istediklerinizi de bırakamıyorsunuz.

O halde bu ikisini kombin Etmek gerekmektedir.

Banyonuz bir hamam değil dolayısıyla işe küvet ile başlayabilirsiniz.

Küvetten sonra çağdaş makyaj rafları ve dolaplar diğer tercihiniz olmalıdır.

Eğer banyonuz büyükse neden çift lavabonuz olamasın?

Sabah banyoyu birden fazla kişi kullanmak zorunda olabiliyor dolayısıyla çift lavabo ve çift ayna işinizi görecektir.

Duş alanının duşa kabinle ayrılması önemlidir.

Bunu göz ardı etmemelisiniz.

Hatta hem küvet hem de duşa kabin koyabiliyorsanız daha iyi olacaktır.

Ayrıca daha fazla havlu, temizlik malzemesi ve makyaj malzemesi koymak için çeşitli dolaplar ve raflardan yararlanabilirsiniz.

Daha çok eşya depolamak sizin için daha iyi ve kullanışlı bir banyo imkanı sunacaktır.

Banyoların belli bir zamanın geçirildiği alanlar olduğundan dolayı geniş bir yapıda olmasına dikkat edilmesi halinde en ideal sonuçlar arasında yer almaktadır. Banyo görünümü de bununla beraber son derecede etkin bir yapıda yer alarak kullanışlılığı bakımından da ön planda da yer almakta olan bir bölme olarak görülmektedir. Banyo dekorasyonu da bu konumda ön planda yer alarak ev sahiplerinin dikkat ettiği bir yapıda da yer almaktadır. Evlerin her noktası gibi banyolar da elverişli şartları içererek; ev sakinlerinin en uygun türde işlemlerini gerçekleştirebilmeleri adına da iddialı bir yapıda da varlık göstermeyi de sürdürmektedir.

Banyo Tasarım Seçimleri

Banyolara dayalı değişim işlemlerini gerçekleştirecek olan kişilerin dikkat etmeleri gereken birtakım unsurlar söz konusu olabilmektedir. Banyo tasarımı dahilinde hareket edecek olan ev sahiplerinin dip bucak değişimi gerçekleştirmeleri en ideal sonuçlara ulaşmaları konusunda da yeterli olarak görülebilecektir. Genel olarak beyaz renginin tercih edileceği banyolar içerisinde var olan ögelerin farklı boyutlarda ve desenlerde olması; banyo dekorasyonu konusunda ilgi çeken ayrıntılar olarak ifade edilecektir. Lavabo, wc, jakuzi ya da küvet ögelerinin kusursuz bir görünüm yakalanması konusunda da ideal bir evrede yer alması durumu da gündeme gelerek tamamen estetik yargıları içerebilecek türde de ön planda da yer alabilecek ve ilgi çekecek görünüm desteğini de sağlayabilecektir.

Banyo tasarımlarının beyaz tonlarını aktif olarak içermesi aynı zamanda da hijyenin ve temizliğin de en büyük göstergesi olarak ifade edilmesi durumu söz konusu olmaktadır. Buna bağlı olarak da banyo dekorasyonu konusunda genel olarak tercih edilecek olan beyaz renk detayları baştan başa banyo bölmesini kaplayacak olan ögeler içerisinde var olarak eşsiz bir güzelliğin devamlı olarak ortaya çıkmasını da sağlayacaktır. Beyazın asaleti ile beraber saflığı tüm banyolara yansıyarak ne kadar kapsamlı bir görünümün ortaya çıktığını da kanıtlayacak şekilde de sonuçlarını an be an gösterebilecektir. Bu sayede de memnun bir kullanımı sağlayarak görüntü kirliliğinden uzak bir yapıda da yer alması ile gündemde yer almaya devam edecektir.

Trend Güzel Banyo Örnekleri

Geometrik özellikler taşıyan desenler ve özel aksesuarlar ile dekore edilmiş sıra dışı banyolarda tasarımlardaki ilk amaç rahatlık hissi uyandırma olmaktadır. Kullanılan renkler ve aksesuarlar banyoları ayrı birer dinlenme alanına da çevirebilir. Eski ve sıkıcı banyo tasarımlarını bir kenara bırakan tasarımlar evinin banyosunu yeniden tasarlamak isteyenler için güzel fikirler verebilir.

Çoğu tasarım ve dekorasyon alanında klasik tarzı sevmemize rağmen, konumuz banyo olunca modern tasarımları seçeriz. Mimar ve mühendislerin ıslak hacim diye tabir ettiği banyolar, kullanımı ve konforu açısında önemli odalardan biridir. Yeni ve modern banyo tasarımları küçük sorunları ortadan kaldırıp bizlere konforlu bir banyo keyfi sunmaktadır. Banyolarda ıslaklık, suyun dağılımı ve nem çok önemlidir. Her yerin ıslanmasını, nem yüzünden duvarların kabarmasını ve banyo eşyalarının yıpranmasını kimse istemez. Modern banyo tasarımları bu sorunları göz önünde bulundurarak yapılmaktadır. Ayrıca modern banyolar daha sağlam, konforlu ve kullanımı kolaydır.

Banyolar evin en önemli kullanım alanlarından biridir. Evlerin ve mobilyaların modern olması öncelikle banyolarda görülüyor. Modern banyo tasarımları banyoları klasik kullanımın ötesine geçirmektedir. Fakat evlerin temel sorunlarının başında banyoların küçük olması gelmektedir. Artık bunu sorun olarak görmenin ötesine geçip bu durumu lehinize nasıl çevireceğinizi düşünmelisiniz. Her odanın olduğu gibi banyoların da tasarım örnekleri vardır. Ayrıca küçük banyoları büyük gösterici tasarımlar çok fazla kullanılmaktadır. Özellikle son moda banyoları düzenli ve büyük göstermek üzerine kuruludur.

Evlerin başlıca bölümlerinden biri de banyolardır.

Önceki zamanlara göre banyonun yeri daha da önemli bir hal almıştır.

Güzel banyo tasarımları ile  banyo tasarımına gösterilen önem çok büyük ölçüde artmıştır ve artmaya da devam etmektedir.

Bu önem banyoların her alanına yansıtılmaktadır.

Geniş, ferah ve güzel dekorasyon ve tasarımlara sahip banyolar dekore edilmek istenmiştir.

İstenen zevke göre renklendirilmiş ve tasarımı yapılmış banyolar, kullanılan aksesuarlara göre banyolar vb bir çok özelliklere sahip banyolar son yıllarda daha çok önem kazanmıştır.

İşte size son yıla ait bazı banyo dekorasyonu modelleri örneği.

2012 banyo tasarımları

banyo tasarımları

Banyo Dekorasyonunda Öne Çıkan Hususlar

Eski zaman mantığı ile bir musluk ve bir kabin ile yapılan banyolar zamanla çok değişti.

Yine eskiden çok kısa zaman geçirilen banyoların yerini banyo modelleri ve tasarımları almıştır.

Günümüzde banyolarda eskilere nazaran oldukça fazla vakit geçirildiğinden dekorasyon tarzında da oldukça büyük değişimler gözlenmiştir.

Artık banyolar daha geniş tasarlanmaktadır. Bir çok banyo mobilyası ve aksesuarları da bununla birlikte ayrı bir öneme sahip olmuştur.

GÜZEL TASARIM JAKUZİLER küvetler, banyo dolapları, sabunluk ve ayna çeşitler ve daha bir çok aksesuar ve mobilyanın onlarca çeşit modelleri ve tasarımları üretilmiştir.

Estetik Banyo Modeli

Kırmızı Banyo Dekorasyonu

Banyo Tasarım Fikirleri  ve Güzel Banyo Renkleri

Yakın geçmişte ve günümüzde banyolardaki mat, solgun ve tekdüze renklerin yerini daha canlı ve çeşitlilik arz eden renkler almıştır.

Banyoların dekorasyonuna verilen önem arttıkça gözle görülür dekoratif değişiklikler banyoların çehresini değiştirmiştir.

Üretilen fayans ve seramiklerde bu canlılık, renk ve desen çeşitliliği de dekorasyona büyük bir katkı sağlamaktadır.

Lüks Dekorasyonlu Banyo Modeli

Yeşil Banyo Dekorasyonu

ilginç tasarım lavabolar ve kullanıldıkları yerler

Lavabolardan ilginç tasarım olan lavabo modelleri ve üretim açısından daha karmaşık ve özel olan üretimlerdir.

Bu tür lavabolar genellikle kişinin kendine özel olarak dekore ettiği mekanlarda kullanılır. Bunun yanı sıra lüks evlerde ve villalarda daha çok rastlamak mümkündür.

Farklı farklı evlerin tasarım konseptine göre ilginç tasarım lavabolar kullanılmaktadır.

Sitemizde daha farklı lavabo modellerine bakabilirsiniz.

Bunlar dışında banyo ve tuvaletlerde kullanılan diğer tüm aksesuar  ve eşyalara ait istediğiniz zevke uygun tasarımlardan da çok görsel sitemizde mevcuttur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.