Evim Güzel Evim

Güzel Ev Tasarımları ve Dekorasyonları

05.08.2012
905
Güzel Ev Tasarımları ve Dekorasyonları

İlginç Evler ve Ev Fikirleri

Deniz Altında Ev

Evlerin bir çok açıdan farklı özellikleri vardır. Mimarileri, farklı dekorasyon tarzları, kullanılan renk zevkleri vs.  Bunların dışında bir de nerede yapıldığı yani bulunduğu ortam önemlidir.

Denizin altına yapılmış ve adeta bir akvaryum görünümünde olan bir evde yaşamak ve suyun berraklığına bakarak uykuya dalmak çok farklı bir duygu olsa gerek.

Yeşil Mekanlar

Özellikle doğa severler doğaya olan sevgilerini yaşamalarının her anında yaşamak isterler. Bu nedenle de bulundukları her mekanın da doğanın bir parçasını yansıtıyor olmasını isterler.

Ev dekorasyonlarında da bunu görmek mümkün olmaktadır. Mobilyalar, tablolar, balkonlar ve tüm ev eşyaları doğadan çıkmış gibi tasarlanırlar.

Yemyeşil çimlerle örtülü bir yatak da hem dekorasyon açısından çok dekoratif hem de ilginç ve değişik bir tasarım olarak karşımıza çıkabilir.

Yeşilliklerle, dağlarla ve karlarla iç içe güzel bir doğa manzarası, tertemiz hava…

Hemen hemen herkesin yaşamak isteyeceği bir ortam.

Dağ Yamacında Ev

Böyle bir durumu karşılayabilecek en güzel şey de dağ yamacında güzel bir manzarası olan bir yerdir.

Böyle bir yamaçta ahşap bir evde tabiatın tadını çıkararak yaşamaya kolay kolay kimsenin hayır diyeceği düşünülmeyecek bir durumdur sanırım.

Bir de Yüzen Evde yaşadığınızı düşünün

Herkesi hayalindeki ev farklı farklı olmaktadır.

Kimisi küçücük bir ev ve güzel bir bahçesi olsun ister, kimisi büyük evde yaşamayı hayal eder, bazıları yeşilliği tercih eder, bazıları ise denizi, kimisi dağ evlerini tercih ederken kimileri de köylerde yaşamak ister, yüksek binalarda yaşamak isteyenler de olabilir.

Eğer siz de denizde yüzen bir evi hayal ediyorsanız bu  resim tam size göre.

Havuzlu Yatak Odası

Evlerde tüm mekanlarda çok farklı tasarımlarda bölümler bulunmaktadır. Bazıları da alışılmadık oldukları için gerçekten ilginç olmaktadır. Geniş ve tek bir alanda oturma kısmı, yatak ve mutfaktan oluşan, yani bir evin tüm bölümlerinin bulunduğu tek alan ve ortasında çok güzel tasarlanmış bir havuzun ortama kattığı güzellik tartışılmazdır.

Teras Katı Dizaynı

Teras katları yapıların en güzel mekanlarındandır.

Güzel bir dekorasyon ve dizayn sonucu süper mekanlar oluşturulabilir.

Özellikle güzel havalarda dinlenmek için bire bir yerlerdir.

Güzel mobilyalarla ve istenilen zevke göre dekorasyonu yapılan ve gerekli ev eşyalarının döşenmesi sonucu çok güzel birer yaşam alanı olan teras katları, yapıların yapılışında da dikkat edildiği bir husustur.

Teras katta birçok evde kedi ve köpek başta olmak üzere bazı evcil hayvanlar bulunmaktadır.

Özellikle günümüzde hayvanlara çok değer verilmekte ve onlara da özel bir dünya hazırlanmaktadır.

Evin bir bölümünde oluşturulan bir mekan evcil hayvanlar için çok uygun olmaktadır.

Açık Hava Banyo

Açık Hava Banyo

Banyo keyfini bir çok farklı şekilde yaşamak mümkündür. Bu doğayla iç içe, temiz bir havada ve güzel yeşil bir manzarada bu keyif daha da güzel olur diyenler için çok güzel bir görsel sizlere sunulmuştur. Küvet gül yapraklarıyla ve çiçeklerle de güzelleştirilince keyfe keyif katılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.