Evde ütü işi | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Evde ütü işi

24.10.2016
14
Evde ütü işi

Evde oturan hanımlar son zamanlarda oldukça fazla sıkılmaktadırlar. Bundan dolayı da onlara yeni bir iş ve zaman geçirecek eylemler gerekmektedir. Ayrıca bu yapacakları işlerden de para kazanmaları onları iyice iş yapmaya yönlendirecektir. Kadınlar evde tüm gün boyunca yemek ve temizlik işleri ile uğraşmaktadır. Bundan dolayı da bu temizlik işleri boyunca son zamanlarda oldukça fazla yoruldukları görülmektedir. Ama bu yorulmaları sebebi ile para kazanabilirler.

Sizler evlerde oturarak para kazanamazsınız. Son zamanlarda oldukça evde yapılacak işler araştırılmaktadır. Bayanların aşına olduğu tek bir konu ise ütü yapmaktır. Ütü yaparak evlerinde para kazanabilirler. Diyelim ki bir temizlik firması ile anlaştınız. Onların temizlediği ürünleri sizler eve getirerek ve ya orada yanlarında ütüleyerek para kazanabilirsiniz. Bu işi yapan çok bayan vardır. Bu işin yapılması içinde gerekli araştırmaların yapılması gerekmektedir. Bayanlarda bunları yaparak evlerine ve kendilerine aylık ek gelir elde edebilirler.

Ütü yapmak oldukça basittir. Ama bazı bayanlara göre de çile olarak nitelendirilebilir. Bundan dolayı da bazı bayanlar ütü yaparak para kazanmayı oldukça iyi bir iş olarak görürken bazı bayanlar ise bu işi çok yorucu ve değmez olarak görmektedir. Bayanların evlerinde oturarak vakit geçirmesi ve ev durumlarının kötü olması sebebi ile bu tür işleri ek gelir getirsin diye yapmaktadır. Yoksa neden bir bayan bu kadar çok zahmete girsin. Artık ülkemizdeki olaylardan dolayı ve gelen zamların yansıması aile bütçelerine kadar girmektedir. Bu sebeple evde tek maaş geçinen kişilerin sayısı da oldukça çok düşüş yaşamaktadır. Bunun için bu yaşanan düşüşün artması için bayanlarda ek iş yapmaktadır. Ütü ve yemek işleri onların zaten aşina oldukları bir durumdur. Bundan dolayı da son zamanlarda oldukça fazla ütü ve yemek işlerini yapmaktadır. Ütü işine gereksinim duyulan eleman sayısı çoktur. Temizlik firmaları ütü yapacak insanları aramaktadır. Tüm gün boyunca temizlenen ürünleri ütülemek çalışan kişinin görevi olmaktadır. artık son zamanlarda bu tür işlerin sayısı da hatırı sayılır bir şekilde artışa geçmiştir.

Yorumlar
 1. FATMA dedi ki:

  İŞE ÇOK İHTİYACIM VAR 4 ÇOCUGUM VAR EVIM KIRA

 2. FATMA dedi ki:

  işe çok ihtiyacım var 4 çocugum var okuyan durumum ıyı degıl evim kıra k.maraştayım

 3. Beyza dedi ki:

  Nasıl başvurmak lazim

 4. Hacer kuris dedi ki:

  Evde kurdan paketleme işi yapmak istiyorum

 5. Ednan dedi ki:

  Şu an işsiz olduğum için ütü işini yapmak istiyorum. Daha önce de 10 sene kadar bu işi yaptığım için kendime güveniyorum

 6. Ednan dedi ki:

  Daha önce bu işi yaptığım için kendime güveniyorum

 7. Aykut dedi ki:

  Bende ek gekirimin olmasını istiyorum ev kiram çıkar en azından eşime destek olurum

 8. seda çakmak dedi ki:

  merabalar trabzonda oturuyoruz annem ve benim için yapabileceğimiz iş ben şuan çalışmadıgım için işe ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 9. Dilfuza dedi ki:

  Bu işi çok istiyorum. Öğrenciyim yardımcı olun önceden çok teşekkür ediyorum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.