Evde Sabun Yapma | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Evde Sabun Yapma

18.09.2016
19

Evde oturan bayanlar genel de bu işi hobi olarak yaparlar. Ancak bu işi hobi olarak başlayıp kazanca dönüştüren pek çok kadın vardır. Zamanımızda bizler her şeyin organik olanını tercih ediyoruz. Bu işleri yapan firmalar çok az olduğu için bu işi yapanlar güzel kazanç elde edebilirler.
Evde sabun yapmak için gerekli olan malzemeler;
– Bitkisel yağ
– Su
– Tuz
Malzemeler bu kadardır.
Sizlere zeytinyağlı sabun yapımını kısaca anlatalım.
Bir kilo kostik kaba atılarak işe başlanır. Daha sonradan 6 litre suyu içine dökeriz. Bundan sonra ise 6 litre zeytinyağı içine dökülür ve sürekli karıştırılır. Kıvamına gelince soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra ise ürünümüz elimizde olur. Ayrıca bu sabuna koku eklemek için içine değişik kokular da dökülebilir.
İşte sabun yapmak bu kadar basit. Sizler de bu sabunları satabilmek için rahatlık müşterilerinize pazarlayabilirsiniz. İnternet adreslerinde kendinize ait bir site oluşturarak ürünlerinizin satışlarını yapabilirsiniz. Fiyatlarını da kendiniz belirlemelisiniz. Diğer rakiplerinize göre bu fiyatları ve maliyetleri de göz önüne alarak belirlemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Sabun yapımından ziyade eğer bu iş ile uğraşmak istemez iseniz bazı firmaların sabun paketleme işini de evinizde yapabilirsiniz. Bu aldığınız paketleme işlemleri özel ve ya karton paketler şeklinde olabilir. Bu işte malzemeler firma tarafından size tedarik edilir ve ürünlerde parça başı ödeme yapılır. Bu işe günde sadece 3 ya da 4 saatinizi ayırarak para kazanmanız mümkündür. Sabun paketleme işi zor gibi gözükse de aslında o kadar da zor bir iş değildir. Evde yapılan diğer bütün işlerde olduğu gibi bu işi de çabuk yapmak önemlidir. Ne kadar çok yapar iseniz o kadar çok paranız katlanır. Bu işte tane başına 10 kuruş gibi bir rakam verilir. O yüzden iyi para kazanmak isteyenler el çabukluklarını işin içine katarak çok para kazanabilirler. Bu işe başlarken hemen çok para kazanmayı beklemeyin ancak zaman içinde el çabukluğunuzu geliştirerek daha çok para kazanmanız ancak o zaman mümkün olacaktır.

Yorumlar
 1. Fatih dedi ki:

  Merhaba ankadayim boyle bir ise ihtiyacim var

 2. TUĞCAN dedi ki:

  ANKARA DA İKAMET EDİYORUM EVDE ÇALIŞMAK İÇİN YETERİNCE UYGUN ZAMANIM VAR EL BECERİME GÜVENİYORUM PRATİK VE HIZLIYIM MESAJIMA DÖNÜŞ YAPARSANIZ MEMNUN OLURUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER …

 3. zuhal dedi ki:

  ZUHAL- ANKARA YENİMAHALLE- 4 KİŞİ EVDE YAPABİLECEĞİMİZ İŞ ARIYORUZ.

 4. ozge dedi ki:

  Kocaeli de ikamet ediyorum evde yapabileceğim iş arıyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.