Evde Reçel Yapma işi 2016 | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Evde Reçel Yapma işi 2016

18.09.2016
17
Evde Reçel Yapma işi 2016

Kadınların kış ve yaz aylarında tatlı niyetine kahvaltılarda yaptıkları reçeller vardır. Peki hiç Reçel Yaparak Para kazanıldığını duydunuzmu ? Reçel yapmak kadınların meyvelerden tatlı niyetine yararlanmak için kahvaltılarda bulunan reçeller vardır. Kadınlar yaz aylarında genel de mayıs ve haziran aylarında meyvelerinde çıkması ile taze olan meyvelerden kaynatılarak reçel yapılmaktadır. Biz bu reçelleri kimi zaman marketlerden kimi zamanda köyde yapılan ürünlerden satın almaktayız. Reçel yapımı aslında o kadar basittir ki sizlerde bunu para kazanmak için yapabilirsiniz. Marketlerde uapılan reçellere gıda boyası gibi katkı maddelerinin de katıldığı var sayar isek sizin kendi evinizde yaptığınız bu reçeller oldukça fazla satılacaktır. Hem evde zevkli bir iş yaparak para kazanmış olursunuz hem de vaktinizi doldurmuş olursunuz. Ev hanımları son zamanlarda hem reçel yaparak para kazanıyorlar hem de ev ekonomisini de katkıda bulunarak ilerisi için bir yatırım yapmaya çalışıyorlar.
Gelelim reçelin nelerden yapıldığına;
– Kayış reçeli
– Üzüm reçeli
– Vişne reçeli
– Biber reçeli
– Patlıacan reçeli
– İncir reçeli
– Ayva reçeli
– Elma reçeli
– Domates reçeli
– Portakal reçeli
– Kestane reçeli
Ve benzeri birçok reçel çeşidi vardır. Kadınlar bu çeşitleri isteklere göre yapmaktadırlar. Sizler de eviniz de para kazanmak isterseniz eğer reçel yaparak satabilirsiniz. Reçel yapımına gelecek olursak eğer; sizlere vişne reçeli için gerekli malzemeleri yazalım.
– Kaç kilo yapacaksanız eğer o kadar vişne
– Bir kg vişneye 2 kilo şeker
– Bir adet tatlandırıcı olsun diye limon
– Ve bunun yanında dilerseniz yarım çay kaşığı kadar limon tozu

Malzemeler bu kadar daha sonradan ise; reçeli hangi meyveden yapacaksanız eğer o meyveyi seçin. Biz vişne reçelini seçtik. Önce o vişne içindeki kabukları ayırıyoruz. Ve daha sonradan şekeri vişnelerin üzerine boşaltarak bir gün kadar bekliyoruz. Sonradan beklediğimi o vişneleri ocağa koyarak içine limon tozunu sıkıp karıştırıyoruz. O ocakta kaynamaya başlıyor. Daha sonradan kaynayan reçelleri soğuk bir kaplarda muhafaza ediyoruz. Sizlerde bu şekilde reçel yapıp satarak para kazanabilirsiniz.

Yorumlar
 1. çağla dedi ki:

  Bu işe ihtiyacım bar yardimci olursaniz sevinirim.

 2. melissa dedi ki:

  Lütfen dönüş yapin bekliyorumbekliyorum
  . İzmir alsancak

 3. Gülay dedi ki:

  Ewde recel yapabilirim herturlusu aksaray merkez 0542 398 10 98

 4. Nesrin Çetingöz dedi ki:

  Eskişehir evde iş yapabilirim

 5. Yeliz Yegül dedi ki:

  izmir – bornova

 6. ayse dedi ki:

  Bekliyorum msjijizi

 7. Nurten dedi ki:

  Ben de itiyorum bu tür işlerden ama cevap veren yok

 8. yiğit dedi ki:

  7 kişilik ekip var …

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.