Evde Reçel Yapıp Satarak Para Kazanmak | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Evde Reçel Yapıp Satarak Para Kazanmak

16.12.2017
13

Evde Reçel Yapıp Satarak Para Kazanmak

Kahvaltılarımızın vazgeçilmez ürünü olan reçel ülkece çok sevdiğimiz bir yiyecek. Marketlerde satılan hazır, fabrikasyon ürünü olan reçellerin çoğunun tadı tuzu yok. Ama annelerin ellerinden çıkan organik reçellerin her zaman bir başka tadı olmuştur. Mutfak işlerinde hamarat biriyseniz ve yaptığınız reçeller yiyen herkes tarafından çok beğeniliyorsa reçel satıp para kazanmayı düşünebilirsiniz.

Evde yapılan işlerin birçok avantajı mevcut, bu avantajlardan biri istediğiniz vakit yapmak ve hoşlandığınız işi yapmak. Reçel yapmaktan hoşlanıyorsanız hobi niyetine evde reçel yaparak vakit geçirebilir üstelik bundan gelir elde edebilirsiniz.

Evde Reçel Nasıl Yapılır?

Evde reçel zaten bildiğiniz gibi meyveleri konserveleyerek yapılıyor. Eğer bu işe hâkim değilseniz daha önce hiç evde reçel yapmadıysanız bu işi yapmanızı önermiyoruz çünkü hiçbir mutfak işini örneğin bir yemeği ilk seferde mükemmel bir şekilde yapamazsınız. Bu iş için deneyimli olmalı daha önce evde birçok kez reçel yapmış olmanız gerekir hatta yaptığınız reçeli herkesin çok beğenmesi önemlidir. Hazırladığınız reçelleri tüm aile bireyleri ve akrabalarınız çok beğeniyorsa, bu işte küçük bir üne sahipseniz artık reçellerinizi satıp para kazanmayı başarabilirsiniz.

Reçellerimi Nasıl Satabilirim?

Reçellerinizi daha önce belirttiğimiz gibi tanıdıklarınız arasında eğer belli bir üne sahipse herkes çok seviyorsa yakın çevrenize satarak işe başlayabilirsiniz. Eğer maddi durumunuz iyi değilse bu konuyu yakınlarınıza açarak reçel yapıp satmayı düşündüğünüzü söyleyebilir bu konu hakkında yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. Merak etmeyin bu dediğimiz ayıp veya utanılacak bir durum değil sonuçta siz emek verip bir ürün hazırlayacaksınız yakın çevreniz markete para verip reçel alacağına sizin yaptığınız lezzetli doğal ev reçeline para verecekler. Bu durumda herkes memnun olacaktır.

Farklı bir yöntem olarak organik gıda ürünleri satan dükkanlar varsa gidip reçel yapmanız halinde sizden reçel alıp almayacaklarını öğrenebilirsiniz. Bir başka yöntem olarak küçük el broşürleri basarak çocuklara vererek mahallenizde dağıtabilirsiniz. Ya da internet ortamında forum ve sosyal medyalarda reklam yaparak satmaya çalışabilirsiniz. Son olarak sayfanın aşağısında bulunan yorum formuna bulunduğunuz ili belirterek yaptığınız reçel çeşitleri ve fiyatlarını not bırakarak müşterilerin size ulaşmanızı sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.