Evde Plastik Çatal Kaşık Paketleme İşi | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Evde Plastik Çatal Kaşık Paketleme İşi

28.11.2017
8
Evde Plastik Çatal  Kaşık Paketleme İşi

Evde Plastik Çatal – Kaşık Paketleme İşi

Bilhassa ev hanımları için oldukça pratik bir para kazanma yöntemi olan plastik çatal ve kaşık paketleme işi, ülkemizde hızla yayılmaya başlayan bir iş sahası olarak görülmektedir. Bu tür işleri bulabilmeniz ve işi alabilmeniz için gazetelerin iş ilânlarına bakmanız beyhude bir çaba olacaktır. Çünkü evlere verilen işler genellikle internet üzerinden dijital ortamda sunulmaktadır. İnternet dâhilinde yapacağınız araştırmalarda, istediğiniz nitelikte ve ücrette iş bulabilmeniz daha kolay olmaktadır. İnternet üzerinden başvuru yaptığınız firmalar, sizi e-posta ya da telefon yoluyla bilgilendireceklerdir.

Bahsedilen işin genel tanımı, yemek satışı yapan firmalarda kullanmak üzere servis edilen çatal, bıçak ve kaşıklardan ibârettir. Bu tür firmalar, servis esnâsında çatal ve kaşıkları paketlemek zarureti içerisindeler. Evlere verilen siparişlerde gönderilen plastik çatal ve kaşık paketlemeleri rahatlıkla görülebilmektedir. Bu paketleme mevzusu, hijyenik açıdan Sağlık Bakanlığı’nın zorunlu bir uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çatal kaşık paketleme işi aldıysanız, yapmanız gereken tek şey firmanın size vermiş olduğu materyalleri ağzı kapalı olarak paketlemek. Size verilen işlerde genelde plastik tabanlı çatal, kaşık ve bıçaklar olacaktır. Dolayısıyla bu tür ürünler kullan at, yani tek kullanımlıktır. Size paketleme işinde genel itibarıyla tek opsiyon sunulmaktadır. Bu da, bir porsiyonda kullanılabilecek çatal, bıçak ve ıslak mendilin paketlenmesidir.

            Nelere Dikkat Etmek Gerekli

Bu tür işlerde öncelikle dikkat edilmesi gereken husus temizliktir. Plastik unsurların paketleme işindeki dayanağı da temel olarak hijyen gerçeğidir. Bundan dolayı evde bu işi yaparken, şirket tarafından size gönderilmiş olan eldivenleri giymek zorundasınız. Eğer şirket size bu tür yardımcı ekipmanları vermiyorsa, en uygun eldivenin hangisi olacağı konusunda yönlendirme yapacaktır. Ayrıca aldığınız işi, şirkete vaat ettiğiniz tarihte teslim etmeniz de çok önemlidir.

          Aylık Ne Kadar Para Kazanılır

Evde plastik çatal ve kaşık paketleme işi, firmalar tarafından herkese sınırlı sayıda verilmektedir. Bu kapasiteyi doğru oranla dağıtmak için gereklidir. Bu maksatla evde yaptığınız paketleme işlemlerinden ortalama beş yüz lira kazanabileceğiniz gibi, kapasiteye oranla bu miktar bin liraya kadar çıkabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.