Evde Pasta Yapma işi | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Evde Pasta Yapma işi

17.09.2016
22
Evde Pasta Yapma işi

Bildiğiniz gibi pastalar, börekler, çörekler insan hayatının asla ve asla vazgeçilmezi olmaktadır. genel de annelerimiz ve eşlerimiz ya da yemek yapımına meraklı olan genç kızlarımız bizlere pastalar yapmaktadır. Bizler pastaları genel de özel günler de ve doğum günlerin de görmekteyiz. Özel yapım pastaları doğum günlerinde yaptırarak karşımızdaki kişiyi memnun etmek isteriz. Son zamanlarda ise pastacıların yaptığı bu işi artık boş olan ve ev ekonomisine para kazandırmak isteyen ev hanımları yapmaktadır. Sizler de pasta yaparak ve yaptığınız bu pastaları satarak para kazanabilirsiniz.
Pasta yapmak için oldukça çok malzemeye ihtiyaç vardır. Ama neyli ve nasıl bir görsel şekilli pasta yapacağınıza karar verdikten sonra pasta yapmanız gerekmektedir. Pasta yapmak için önce bir pay – kek denilen pasta kekine ihtiyacımız var. Daha sonradan ise krem şanti, kakao ve benzeri harç için hazırlanacak malzemelere ihtiyacımız var. Pastanın içine koyulacak olan gerek çikolata gerek meyve gibi malzemelere de neyli pasta yapacağımızı kararlaştırdıktan sonra onlara da ihtiyacımız vardır. Ama pasta yapımının en can alıcı noktası ise önce tadından ziyade görselliğinin bir o kadar önemli olması olacaktır. Görsellik ne kadar güzel olursa pasta o kadar ihtişamlı durarak müşteriye kendini aldırır.
Sizlerde yukarıda söylediklerimizi düşünerek ister müşteriden sipariş alarak ister kendi yaptığınız pastaları pazarlayarak para kazanabilirsiniz. Artık bu konuda son zamanlarda oldukça fazla pasta yaparak para kazanan bayanlar vardır. Sizlerde bu bayanların arasında kendinize yer edinebilirsiniz. Ama yukarıda belirttiğimiz gibi önemli olan pastanın dış görünüşünün önce güzel olması daha sonradan ise pastanın tadının bir o kadar daha güzel olmasıdır. Sizler maliyeti biraz daha düşük olan pasta işine girerek kar marjının kendinize göre belirleyebilir ve pastanızı istediğiniz fiyata satabilirsiniz. Pasta yapıp satmak özel günlerde oldukça kazanç getirecektir. Diyelim ki bir anne oğlunun doğun günü için size pasta siparişi verdi. Bu özel bir gün olduğu için ve özel bir istek olduğu için siz pastanın fiyatını biraz daha yükseğe çekebilirsiniz. Böylelikle daha fazla para kazanmış olursunuz.

Yorumlar
  1. Barış dedi ki:

    Merhaba tecrübeli 4 kişilik ailemle beraber özel günlere partilere yaş veya kuru pasta kek bögrek veya özel siparişler bekliyorum teşekkürler

  2. mini minyon şef dedi ki:

    BEYKENT ÜNİVERSİTESİ AŞÇILIK BÖLÜMÜ MEZUNUYUM VE BUTİK PASTACILIK KONUSUNDA EVİMDEN HİZMET VERMEKTEYİM.İSTENİLEN HER TÜRDE PASTA TASARIMI YAPMAKTAYIM.ÖZELLİKLE ŞEKER HAMURU FİGÜRLÜ YADA ÇİÇEKLİ(PROFESYONEL OLARAK)YAPIYORUM.EN SON İNTERNATİONAL TASFED MİLLİ TAKIM DİSPLAY USTALAR KATEGORİSİNDE ARTİSTİK ÇALIŞMA DALINDA MERİT ÖDÜL ALDIM.BANA ULAŞMAK İSTERSENİZ İNSTAGRAM:@mini_minyon_sef
    no:0506 303 0 303
    KISIKLI-FERAH MAH.İKAMET ADRESİM.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.