Evde Jelibon işi | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Evde Jelibon işi

14.09.2016
25
Evde Jelibon işi

Jelibon çocukların vazgeçemediği ürünler arasındadır. Biz büyükler bile görünce bir tane almadan duramayız. Birde evde yapılırsa herkesin ilgisini çeker.
Evde Jelibon Nasıl Yapılır?
– 1/3 – 1/2 Bardak Soğuk Su
– 1 paket aromalı jelatin
– 4 Paket aromasız jelatin
Yapılışı;
Bir kap alıp içine soğuk suyu koyun. Jelatini soğuk suyun üzerine dökerken bir yandan da ıspatulayla karıştırın. Meydana çıkan karışım kıl gibi sıkı bir kütle olacak. Karıştırmaya devam edin. Bütün jelatini döktükten sonra kabın kenarındaki kuru parçaları alın. Karıştırmayın bırakın ve yapışması için jelatin kütlesinin yüzeyine bastırın. Kabı setre ile kaplayıp 10 dakika dinlendirin. Tencereye su koyup kaynatın. Tencereye su koyup kaynatın. Kaptaki stresi kaldırıp tencereye kapla beraber koyun. Ara sıra karıştırarak jelatinin erimesini sağlayın. Karışım sıvılaştığında ocağı kapatın. Sonra kalıplara dökün. Şekerler soğudukça küçülürse üzerlerine ikinci kez jelatin dökün. Kalıbı buzluğa yerleştirin.10 dakika sonra çıkarıp servis edin.
Bu işte yaratıcılık önemlidir. Kalıplarını bulmalısınız. Güzel şekillerle bu işi yapabilirsiniz. Yapımı birçok insana zor gelse de aslında basittir. Önemli olan o kıvamı tutturmak. Şekillendirmesi de sizin hayal gücünüze kalmış.

Bu yaptığınız jelibonları toptan olarak şeker ya da tatlı dükkanları almaktadır. Ayrıca alışveriş merkezlerinde jelibon satan stantlara da satabilirsiniz. Kendinizi firmalara tanıtıp bu işi yaptığınızı söyleyip jelibonları satabilirsiniz.
Şeker malzemeleri satan yerlerden silikon, buz kalıpları, ya da sıradan şeker kalıpları alıp jelibonlarınızı yapabilirsiniz.
Jelibonlarınızı doğum günü partilerine, okul öncesi aktivitelere, dış buğday günlerine hazırlayıp, siparişle iş yapabilirsiniz.

Çevrenizdeki pastanelere, aktarlara ve doğum günü parti organizasyonu yapan yerlerde satabilirsiniz.
Kola şişesini yarıdan kesip içine jelatin koyduğunuzda kolaylıkla karışan bir jelibon oluyor. Çocuklarında çok hoşuna gidiyor. Şekilde verirseniz her çocuğun kolaylıkla ilgisini çekersiniz. Ayrıca süslü paketlere koyup daha göz alıcı yapabilirsiniz.
Jelibon işi kendi kendinizin patronu olmak demek. Jelibonunuzu kendiniz yapacaksınız, pazarlamasında kendiniz yapıp satacaksınız. Jelibon yapmak kolay. İşin zorluğu pazarlamasını güzel yapıp satmaktır. Nerelere satış yapacağınızı belirledikten sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar
  1. Nur dedi ki:

    Evde jelibon iside yapabilirim.yardimci olucaginizi umuyorum.tesekkurler

  2. mediha dedi ki:

    istanbul esenyurtta yaşıyorum. evde her türlüiş yapılır geri dönüş yaparsanız sevinirim.

  3. SONAY TÜRKOĞLU dedi ki:

    3 kişi sancaktepe/istanbul

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.