Evde Gelinlik Dikim işi | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Evde Gelinlik Dikim işi

14.09.2016
17
Evde Gelinlik Dikim işi

Evde oturan hanımların son zamanlarda para kazanmak için bazı işler yaptıkları görülmektedir. Bunlardan biri de genel de terzilerin yaptıkları iş olan gelinlik dikim işi olmaktadır. bu gelinlikleri bazı yeni evlenen genç kızlar hazır almak yerine işin ehli insanlara yani önceden bu işi yapmış olan kişilere özel kumaştan ve istedikleri ölçülerde gelinlik diktirmektedirler. Bundan dolayı da son zamanlarda daha çok gelinlik dikim işi ev hanımlarının dikkatini çeken ev işi olmaktadır.
Evde oturarak para kazanmak isteyen hanımlar belirli bir emek harcamak zorundadır. Eğer sizde daha önceden terzilik yönünde bir beceriniz var ise ve evinizde dikiş makinesi alet edevat her türlü malzemeyi bulunduruyor iseniz bu işi kolaylık ile yapabilirsiniz. Gelinlik dikim işi gelinlerin istekleri doğrultuda yapılan bir iştir. Daha önceden onların vücut ölçülerini alınarak işe başlanır. Daha sonradan ise onların istedikleri gelinlik modellerine bakılarak aynı süs verilmeye çalışılır. Oldukça incelik ve ustalık isteyen bu gelinlik dikim işi genel de bayanların ilgi alanına girdiğinden çoğu bayan evlenmeden bu tür işleri araştırmaktadır. İlgi ile yapılan bir iş olduğu için ev hanımlarının ya da genç kızların daha çok bu işi yapmak istedikleri görülmektedir. Bundan dolayı da hem ilgi alakanın yoğun olduğu işi yaparak hem de evde bu işi maliyeti düşük derece de yaparak para kazanan bayanlar olmaktadır.

Aslında bu işe girişmek isteyen bayanlar ne kadar çok olsa da bazıları işin külfetinden dolayı bu işi yapmak istememektedir. Hem oldukça fazla detayı olan gelinlik modellemesi kimi bayanların beğenmemesi durumundan tekrardan yapılmak zorunda kalınacaktır. Bunu bilen bayanlar bu işe girişmek istememektedir. Sadece gelinlik dikim işinde duvak modellerini ortaya çıkarmak onların daha kolayına gelecektir. Ya da çiçeklerin üzerindeki desenleri makine il oluşturmakta da gelinlik dikim işi içine girmektedir. Bayanlar genel anlamda gelinlik dikim işi yapmasa da gelinliğin diğer parçalarını da yaparak para kazanabilirler. Bilhassa çiçek dikim işi oldukça kolay olmaktadır. Bazı bayanlar gerçek çiçekleri tercih ederken bazıları ise yapma çiçeklerin tercih etmektedir.

Yorumlar
  1. Rana dedi ki:

    Evde ek is yapmak istiyorum istanbulda yasiyorum

  2. Oznur dedi ki:

    İşe ihtiyacım var

  3. Oznur dedi ki:

    Evde dikiş dikmek istiyorum bana dönerseniz sevinirim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.