Evde Canlı yayın yaparak para kazan | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Evde Canlı yayın yaparak para kazan

06.09.2016
16
Evde Canlı yayın yaparak para kazan

Merhabalar değerli okurlarımız,

Bu yazımızda sizlere yine evde oturarak internet üzerinden para kazanma yollarından birini anlatacağız. Aslında internet çok geniş bir sektör ve bir çok para kazanma yolu mevcut. Bu yazımızın konusu internet hızlarının yükselmesiyle son zamanlarda ortaya çıkmış canlı yayın yapma işi olacak. Aslında bir çok platform üzerinden canlı yayın yapabilirsiniz, bunlara örnek vermek gerekirse: Facebook, Youtube, Younow, Snapchat vb. gibi bir çok canlı yayın destekleyen platform var. Ama biz bunlardan en kolay ve en çok para kazandıranı olan, sadece canlı yayın için kurulmuş Twitch.tv üzerinden yayın yapacağız.

Size kısaca Twitch.tv’den bahsetmem gerekirse çeşitli oyunları oynayarak aynı zamanda kameranız ve mikrofonuz açık bir biçimde yayın yapacağınız bir platform. Siz yayın yaparken sizi izleyenler yayınınızın chat’ine yazı yazabiliyor ve eş zamanlı olarak onlarlada sohbet edebiliyorsunuz. Bu platform üzerinde istediğiniz bütün oyunları oynayarak yayın yapabilirsiniz fakat bunlardan en çok izleneni League Of Legends (LoL) diye tabir ettiğimiz bir oyun.

Aslında olay birazda izleyicilere kendinizi sevdirmeye bakıyor. Twitch’te çok izlenmenin 2 yolu vardır. Bunlardan bir tanesi, profesyonel bir oyuncu olmak yani oynadığınız oyunun hakkını vererek iyi bir şekilde oynamak. Diğeri ise muhabbeti iyi, sevecen ve cana yakın bir insan olmak. Yani kısacası bu yolla para kazanmak istiyorsanız iyi bir izleyici kitlesi yakalamanız dolaylı olarakta izleyicilerinize kendinizi sevdirmeniz gerekiyor.

Eğer bunu başarabilirseniz belirli bir izleyici sayısını geçtikten sonra Twitch.tv platformu size partnerlik veriyor. Ve bundan sonra kanalınızda reklam yayınlamaya başlıyorsunuz, yayınladığınız reklamlardan izlenme sayısına göre oldukça iyi miktarlarda para kazanabiliyorsunuz. Tabi ki tek para kazandıran şey bu da değil. Yine Twitch partneri olduktan sonra kanalınıza “Abone Ol” butonu ekleniyor. Ve insanlar kanalınıza ücret karşılığında abone olarak çeşitli özelliklere sahip olabiliyor ve bu abone paralarıda direkt olarak size geliyor. Aynı zamanda yine yayın sayfanıza “Bağış Sistemi” ekleyerek izleyicilerinizin size bağış yapmasınıda sağlayabilirsiniz.

Eğer ilgileniyorsanız siteyi ziyaret etmenizi ve incelemenizi öneririm: Twitch.tv

Yorumlar
  1. Aysenur Akay dedi ki:

    Merhabalar. Ben Aysenur Akay. Bir kizim var daha oncesinde 4 sene paketleme isinde calistim. Elim oldukca hizlidir. İşinizi gununde ve temiz teslim etmeye ozen gosterip bu konuda basarili olacağimi sizleride mahcup etmeyecegimden emin olabilirsiniz. Saygilarimla.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.