Börek Yapma | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Evde Börek Yapma Ek işi

26.09.2016
14

Artık sadece dışarıda çalışan kişiler para kazanmayacaktır. Evde oturan emekliler ve ev hanımlar da para kazanacaktır. Bunun içinde detaylı bir araştırma içine girmeleri gerekmektedir. artık gerçi ev hanımlarının yapacakları işler oldukça fazla olduğu için emekli erkeklerin işleri biraz daha azdır. Mesela erkeklerin bazıları da yemek yaparken ev hanımları yemek konusunda onlardan çok çok üstündür. Bundan dolayı yemek satışı konusunda kadınların yaptıkları yemekler bir kat daha fazla satılmaktadır. Artık son zamanlarda ev ekonomisine ve kendilerine biraz daha para almak isteyen kadınlar iş aramaktadırlar. Onlara yardımcı olmak için ev de yemek yapıp satmalarını öneriyorum.

Yemek yapmak her kadının hemen hemen bildiği bir iştir. Kadınlar yemek yağmayı oldukça çok severler. Sevdikleri işten para kazanmakta onların hem kolayına gelecek hem de eğlenceli bir iş olarak yapmalarına teşvik edecektir. Yemek konusuna örnek vermek gerekir ise börek yaparak ve o yaptıkları börekleri tepsi tepsi satarak para kazanabilirler. Özellikle bu konuda pastaneler ile anlaşma yapabilirler. Günlük belirli sayıda börek yaparak onlara satabilirler. Onlar da bu aldıkları börekleri adet başına biraz da kendi karlarının koyarak tekrar geri satabilirler. Bundan dolayı da oldukça karlı bir iş olarak göze çarpmaktadır. İnsanların bu konuda tekrar tekrar yedikleri börekten isteyecekleri düşünülünce bu iş günlük olarak ev hanımlarına daha çok para kazandırabilir.

Ev hanımları börek yapmayı bildikleri için onlara börek yapmanın tarifini vermek istemiyorum. Börek yapımı oldukça basit bir iştir. Bundan dolayı da kadınlar bu börekleri yaparak ve satarak oldukça çok para kazanabilir.

Ek iş , Ek Gelir Başvuru

Diyelim ki böreğin yapım aşamasın ve maliyeti tahmini 10 lira olsun o böreği tepsi olarak satarken bunu da ekleyince böreğin satış fiyatı 25 – 30 TL arasında değişebilir. Ya da kadınların satacakların yerlere göre fiyat belirlemesi de gerekebilir. Bundan dolayı da artık son zamanlarda oldukça fazla çeşitli yemek yerlerine müracaat edebilirler. Onlar ile anlaşarak yaptıkları yiyecekleri yani börekleri onlara satabilir. Aslında bu işi biraz da imkânsız gibi gelse de börekleri alan kişi de kendi karını koyarak onu satacaktır.

Yorumlar
  1. Yağmur dedi ki:

    Her türlü açma kol böreği yapıyorum sarma da bunu değerlendirmek istiyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.