Evde Bitki Yetiştirme İşi | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Evde Bitki Yetiştirme İşi

09.06.2017
13

Bu konumuzda sizlere son dönemlerin en popüler evde ek iş imkanları arasında yer alan evde bitki yetiştirme işi ile ilgili net detaylar sunacağız. Bitkiler dünya ve insanlık adına oldukça önemli birer doğa ihtiyaçlarıdır. Sürekli ihtiyaç duyulan bu doğal materyaller artık ev ortamlarında bile yetişebilmektedir. Bu doğrultuda para kazanmanın yolları üzerine araştırma yapan birçok birey evde bitki yetiştirerek para kazanma olasılığına sahip olabilmektedirler. Sizlerde evde bitki yetiştirerek para kazanmak için atılımlar yaparak ev ortamında yapacağınız bu çalışma sayesinde ciddi gelirler elde edebilirsiniz. İlk zamanlarda zorlanmalar yaşayacağınız bu etap içerisinde ilerleyen dönemlerde pratik bir şekilde bitkilerinizi yetiştirerek satışlarını da gerçekleştirebilirsiniz.

Bu bitkiler arasında son dönemde birçok kişi tarafından yoğun bir rağbet ile satın alınan kaktüs çiçekleri oldukça satışı yüksek olan bitki türleri arasında yer almaktadır. Evde ek iş fırsatları içerisinde son dönemlerde çok sayıda farklı modelin yer aldığı bu mecrada, bitki yetiştirerek para kazanmak kulağa oldukça hoş geliyor. Sizlerde ister işinizden artta kalan zamanlarınızı değerlendirmek adına veya işsizseniz evinizde kendi işinizi kurarak bitki yetiştirip gelir elde edebilirsiniz. Özelliklede ev hanımları ve öğrencilerin son birkaç yıl içerisinde bitki yetiştirme işiyle para kazanma olanağına sahip olduğu söyleyebiliriz. Birçok internet sitesi mecrasında yer alan ilanlarda çok sayıda bitki türünün satıldığı apaçık görülebilmekte.

EVDE BİTKİ YETİŞTİRME İŞİ

Evde Bitki Yetiştirme İşi

Evde bitki yetiştirerek gelir elde etmek isteyenler bu konuda oldukça şanslı. Nedeni ise evde para kazanma konusunda yer alan bu işin içerisinde birçok farklı bitki türünün olması. Çok sayıda çeşitliliğe sahip olan türlerden dilediğinizi yetiştirerek veya internette kısa süreli bir araştırma yaparak hangi türün daha fazla satıldığını istatistikler halinde baz alıp, bu şekilde üretim yapmak daha mantıklı olacaktır. Bu duruma ek olarak müşterileriniz sadece belirli bitkiler arasında değil, aynı zaman’da daha farklı türler hakkında sizden siparişlerde bulunabilmektedirler. Bu nedenle iyi bir başarılı elde etmek adına birden fazla tür yetiştirerek taleplere olabildiğince fazladan cevap verebilirsiniz. Aylık minimum 1500 – 2000 TL civarında gelir sağlayan bu iş için evinizde bitkilerin yetiştirilmesine uygun bir yer tahsis etmeniz gerekecektir.

BİTKİLERİ NEREDE SATABİLİRİM?

Teknolojinin gelişim sağlamasıyla artık internet bağlantısına sahip olan her birey gerek hazır elde edip, gerek ise kendi emeğiyle yapmış olduğu bir ürünü internet mecralarında rahatlıkla satışa sunabilmektedir. Özelliklede butik üzerine çok sayıda hesabın yer aldığı Instagram platformu bitki satışları içinde oldukça uygun bir yer olmaktadır. Binlerce takipçinize her gün bitki modellerinizi özel çektiğiniz resimlerle kendilerine sunabilir ve satışını bu platform üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra online mağazalarda kendi sanal dükkanınızı açarak da yetiştirmiş olduğunuz harika bitki türlerini rahatlıkla satabilir, gelir elde edebilirsiniz.

Yorumlar
 1. SONAY TÜRKOĞLU dedi ki:

  3 kişi sancaktepe/istanbul

 2. MERVE dedi ki:

  MERSİN / AKDENİZ / 4 KİŞİ / orkidemuz@outlook.com

 3. Nihal dedi ki:

  Evde zarf katlama isi yapmak istiyorum.konu ile ilgili bilgi verirseniz. Sevinirim. Yildirimda bursa da oturuyorum

 4. Suzan dedi ki:

  Bende tesbih isini istiyorum cok ihtiyacim var 3 kişiyiz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.