Evde Ahşap Oyuncak işi | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Evde Ahşap Oyuncak işi

11.09.2016
15
Evde Ahşap Oyuncak işi

Evde iş yapıp para kazanma furyası son dönemlerde oldukça fazla olmaya başladı. Bu furyaya sizde katılmak isterseniz eğer sizlere karşı bir önerimiz var. Evde kolayca yapabileceğiniz işlerden birini size anlatacağız. Bilindiği gibi çocuklardan ziyade artık büyüklerde süs oyuncaklardan oldukça fazla etkilenmektedir. Özellikle çocukluklarını hatırlayan büyükler arabaları da diğer oyuncakları da sevmektedir. Sizler ahşap araba yaparak ve ya ahşaptan dilediğiniz herhangi bir oyuncağı yaparak onları maliyetlerini de işin içine katarak cüzi bir miktara satabilir ve para kazanabilirsiniz. Bu işi yapmak aslında bir zanaat istese de çoğu kişinin ahşap ile bir şeyler yapmak istediklerini biliyoruz.
Ahşap araba yapımı için gerekli malzemeleri sizlere aşağıda listeledik;
– Ahşap bir plaka istediğiniz boyutta olabilir genel de arabanın yapılacağı büyüklükte bir plaka olması lazım.
– 2 adet arabaların tekerleklerinin takılacağı tahta çubuklar
– 4 adet ise tekerlek ( tahta )
– 4 adet kalem pil
– Kalın paket lastiği
– Japon yapıştırıcısı
Kısacası malzemeler bunlardır. Ama sizler isterseniz eğer bu arabanın yapılışı için gerekli malzemeleri kafanıza göre artırabilirsiniz. Eğer ki üzerine şekiller yapacaksanız eğer ahşap boyamak için gerekli boya malzemelerini de alabilirsiniz. Artık bu gibi durumlarda olan kişiler son zamanlarda oldukça fazla para kazanmaktadır. İnsanların ahşap arabalara olan ilgisi ve merakı onları bu yönde satın almaya itmektedir. Siz her ne kadar bu işte usta bir zanaatkâr olmasanız bile en azından çocukların oynayabileceği arabalar üretebilirsiniz. Bu işi tasarlamak ve yapmak sizin zevkinize ve eğer ki yapacak birini bulursanız onun isteğine kalmıştır. Çoğu kişi araba bittikten sonra üstüne ve ya yanlarına isim yazdırmaktadır. Yukarıda aldığımız boyalar ile de bu işi kolayca yapabilirsiniz.

Para kazanmak için evde yapılabilecek birçok şey daha vardır. Lakin bazı kişiler hem eğlenmek için hem de para kazanmak için bu işleri yapmaktadır. Ahşap işini genel de bayanlardan çok emekli erkekler yapmaktadır. Hem dediğimiz gibi para kazanmak için hem de vakitlerinin bir kısmını değerlendirmek için bu işi yapmaktadırlar.

Yorumlar
 1. Cihan dedi ki:

  Cok basarili bir is olanagi

 2. Naciye aslan dedi ki:

  Maddi yonden cok sikintim var cocuklarim kucuk oldugu icin disarda calisamiyorum evde yapabilecegim ise cok ihtiyacim var

 3. revşan dedi ki:

  bende evde ek is yapmak istiyorum ulasirsaniz sewinirim…

 4. pınar dedi ki:

  Çok güzel bir fırsat

 5. yildiz dedi ki:

  Bursa da oturmaktayim.Evde boncuk isleme süsleme gibi isler yaptim.hangisi olursa yapar un.

 6. zuhal dedi ki:

  ZUHAL- ANKARA YENİMAHALLE- 4 KİŞİ EVDE YAPABİLECEĞİMİZ İŞ ARIYORUZ.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.