Ev Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Ev Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı

09.03.2019
749
Ev Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı

Duvar kağıtları geçmiş yıllarda ülkemizde birçok ev ve ofiste tercih edilmiş olsalar da yakın zamanda neredeyse terk edilmişlerdi. Eski duvar kağıtlarının gerek uygulama zorlukları gerek zaman içerisinde aşırı yıpranma yapmaları, gerekse trend olmaktan çıkmaları nedeniyle unutulmuş oldukları biliniyor. Ancak günümüzde yeni teknoloji ile üretilen duvar kağıtları onları yeniden gündeme getirdi.

En Güzel Duvar Kağıdı Modelleri ve Modası

Çok güzel yeni duvar kağıtlarının dekorasyon açısından önemli bir trend oluşturduğunu söyleyebiliriz. Ancak duvar kağıdı kullanarak yapacağınız dekorasyonlarda dikkat etmeniz, evinize doğru bir görünüm ve fonksiyonellik katmak açısından çok önemli.

Eviniz İçin Doğru Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir

Öncelikle, alacağınız duvar kağıdının sağlıklı olmasına dikkat edin. Nefes alan ve yangın bakımından güvenli olan yani tutuşmayan duvar kağıtları için daha fazla ödemekten çekinmeyin. Yıllar içerisinde kullanacağınız bir malzeme olan duvar kağıdı, evinizin hem genel görünümü açısından hem de kullanımı konforu açısından önemli olduğu kadar güvenlik ve ekonomi açısından da çok önemlidir. Ayrıca, yeni teknoloji ile üretilen bazı duvar kağıtları ile evinize ek bir yalıtım (izolasyon) imkanı da kazandırabilirsiniz.

Bu yıl, küçük odalar için daha canlı ve parlak renklerdeki duvar kağıtları minimalist bir görünüm oluşturmak bakımından doğru bir tercih olarak ön plana çıkıyor. Büyük odalar için ise küçük desenlerden ya da figürlerden oluşan beyaz ve açık mavi tonlarındaki sade modeller hem klasik bir dekorasyon havası veriyor hem de diğer obje ya da malzemelerle daha iyi kombinlenebiliyorlar.

Duvar Kağıdı Modelleri Galerisi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.