Evim Güzel Evim

Ev Aksesuarı Modelleri ve Fikirleri

20.04.2019
737
Ev Aksesuarı Modelleri ve Fikirleri

Çok Farklı Ev Dekorasyonu Fikirleri

Yatak Odaları bir çok farklı şekillerde tasarlanırlar.

Modern Yatak Odası Dizaynı

Oda boyutlarının da bu duruma etkisi büyüktür. Geniş mekanlara, uygun şekilde mobilyalara kullanılarak ve yatak odası mobilyalarının yerleşimi güzel bir şekilde yapılarak çok ferah ve sade bir görünüm elde edilebilir.

Renk seçiminin de çok önemli olduğu yatak odalarında beyaz renk tercik edilerek, çok güzel bir dekorasyonun elde edildiği bu yatak odası sizler için de ilham kaynağı olabilir.

Farklı Tasarım Kitaplık

Bir çok farklı tasarım kitaplıklar örnekleri bulunmaktadır. Çoğu kitaplık modellerinde göze çarpan belirgin özelliklerin olduğunu görmekteyiz. Çoğu çok ilginç olmakla beraber bazıları da doğadan esinlenilerek imal edilmektedirler.

Tasarımda göz önünde bulundurulan bu özellikler sayesinde çok güzel ve aynı zamanda da dekoratif özellikte kitaplıklar üretilmektedir ve bu durum da evlerin dekorasyonuna büyük katkı sağlamaktadır.

Bir yere geziye gitmek isteyenler, kamp yapmak, sahilde uyumak, bahçede uyumak gibi bir çok farklı şekilde istekleri olanlar için taşınabilir yatak çok idealdir.

Bir çok farklı şekilde tasarlanan ve bu ihtiyacı karşılayan yataklar mevcuttur. Ancak bazıları daha kullanışlıdır.

Örneğin hem yatak,  hem de çadır aynı zamanda da çok kolay toparlanabilir ve taşınabilir bir yatak en iyilerinden biridir.

Taşınabilir Yataklar

Teknolojik Oda Dekorasyonu

Teknoloji severlerin odaları da her açıdan teknolojik bir görünümde olmaktadır.

Teknolojinin tüm fırsatlarından yaralananlar gerekli tüm teknolojik eşyaları (televizyon, CD-DVD playerlar, müzik setleri, bilgisayarlar vb.) özenle yerleştirerek mekanların genel görüntüsünü bozmayarak güzel dekoratif mekanlar elde edebilirler.

Okuma Koltuğu

Koltuk çeşitlerinde hemen hemen her amaca uygun modellerin bir çok farklı tasarımlarını görmek mevcuttur. Bu koltuk çeşitlerinden bir de okuma koltuklarıdır.

Özellikle kitapseverlerin sahip olmak isteyebileceği çok konforlu ve gerekli tüm donanıma sahip koltuklar görülmektedir. Aydınlatma özelliğinin de bağımsız ve koltuğa özel olması ayrı bir avantaj sağlamaktadır.

Ev dekorasyonundaki en temel fark şüphesiz ev aksesuarı sayesinde olmaktadır.

Hemen hemen her amaçla kullanılan odalarımızda, banyolarda, mutfaklarda, ofislerde ve hayatımızın geçtiği her yerde aksesuarların önemi oldukça büyüktür.

Evlerimizde; salonlarda kullanılan tablo modelleri, biblo modelleri, vazo modelleri, saat modelleri ilk akla gelen evlerdeki aksesuarlardan olarak gözümüze çarpmaktadır.

Dekorasyon açısından önem arz etmesi de çeşitlilik ve bir çok farklı modelinin mevcut olmasıdır.

Aklınıza gelen hemen hemen tüm aksesuar çeşitleri ve aksesuar modellerine göz atmak ve fikir sahibi olmak için EV AKSESUARLARI kategorimizi ziyaret ediniz.

Ev  Aksesuarı ve Önemi

Evlerimiz dekorasyonunda ev aksesuarlarının önemli herkesçe bilinen bir durumdur. Binlerce farklı çeşitlerde ev aksesuarı mevcuttur.

Vazolar, duvar saatleri, tablolar, çerçeveler, aynalar, aydınlatma araçları vb. bir çok aksesuar ve bu aksesuarların da binlerce çeşit ve modelleri bulunmaktadır.

Yukarıda da belirttiğimiz ve linkini verdiğimiz kategoriden takip etmeyi unutmayınız.

Ev Aksesuarlarının Seçimi ve Özellikleri

Aksesuarın nelerdir ve neye göre seçilmelidir ve tercih kriterleri nelerdir sorusu aklınıza gelmişse size kısaca bir açıklama yapalım.

Aksesuar seçimlerinde öncelikle evin genel durumuna bakmamızda fayda var. Çünkü dekorasyon yapılırken belli özelliklere göre dekore edilir.

Örneğin renkli ve cıvıl cıvıl dizayn edilen evlerin yanı sıra, antika ağırlıklı olanlar, sade ve şıklığın tercih edildiği, ahşap tonların ağırlıkta olduğu ve benzeri onlarca çeşit dekorasyon tarzı vardır.

Yukarıda belirtilen farklılıklardan dolayı da alınacak olan aksesuar  ve seçimler de bulunduğu mekana tam uyumluluk sağlaması amacıyla özenle ve uygun şekilde seçilmelidir.

Antika ağırlıklı ev dekorasyonunda eski model antika telefonlar – sitemizde örnekleri mevcuttur- eskiye ait tablolar, eski zamanlara ait antika eşyalar ve benzeri tercih edilmelidir.

Bu tarz dekorasyonlarda elle örülmüş halı ve kilimlerle de dekorasyona katkı sağlanabilir.

Diğer yandan bir çok rengin ağırlıkta olduğu evlerde ise renkli aksesuarlar tercih edilir.

Ahşap ağırlıklı mekanların dekorasyonuna katkı sağlaması amacıyla da ahşaptan üretilen aksesuarlarla dekorasyona büyük katkı sağlanabilecektir.

Renkli aksesuarlar, antika aksesuarlar, lüks ve modern aksesuar modellerinde büyük bir çeşitlilik vardır ve gün geçtikçe bu çeşitlilik artmaktadır.

Belki de ev dekorasyonunda önem verip en zor seçim yaptığımız alandır.

Sitemizde istediğiniz tüm aksesuarlara ait farklı modellerde yüzlerce aksesuara ait görseller bulunmaktadır.

Bu görsellerin sizin dekorasyonunuz için gerekli fikirleri sunabileceği inancındayız.

Güncel olarak bu alanda takip yapılarak yeni ev aksesuarı modelleri sizlere sunulmaktadır.

Farklı Dekoratif Tasarımlar ve Modelleri

Bir evi oluşturan tüm elemanların (mobilya, aksesuar, duvarlar, aydınlatma sistemi vb.) bir bütün olarak işlev görmesi çok önemlidir.

Bu nedenle tüm ev eşyalarında tasarımlarda dekoratif özellikler ön plana çıkmaktadır.

Bir çok farklı ürünlerin hazır olarak alınması yanı sıra istenilen özelliklerde ürünlerin bulunmaması durumunda el yapımı ürünler de yapılabilir ve dekorasyon açsından istenilen tüm özelliklere sahip tasarımlar üretilebilir.

 

Evlerin bir çok dekorasyon tarzı vardır.

İlginç Dekoratif Tasarım Örnekleri

Bazı tarzlar tamamen kişiye özel olduğundan beğenenler kadar beğenmeyenler de olmaktadır. Ancak sade ve herkese hitap eden dekorasyon modelleri de vardır.

Bu şık ev dekorasyon tarzlarına kullanılan mobilyalar ve aksesuarlar etki etmektedir.

Bu yüzden gerçekten şık bir dekorasyon tarzı oluşturmak için mobilyalar, duvar kağıtları, aksesuarlar, halı ve perdeler büyük bir uyum içinde olmalıdırlar.

Evlerin dekorasyonunda çok farklı tarzlar kullanılır.

Antika, sade, rengarenk, modern görünüm, eski görünüm vb. bir çok tarz…

En Şirin, En Güzel Ev Eşyaları

Şirin ev ortamı sevenler için eşyalar, mobilyalar, aksesuarlar genellikler renkli renkli olurlar.

Özenle hazırlanan ve tüm renklerin kullanıldığı, minderler, tablolar, duvar kağıtları farklı bir dekorasyon tarzı ile evlere şirinlik katmaktadır.

İlginç Lambader Modeli

 

Evlerde kullanılan tüm aydınlatma araçlarında bir çok farklı tasarımlar mevcuttur.

Masa lambaları, avizeler, tavan lambaları gibi ışık kaynaklarında olduğu gece lambalarında da bir çok farklı tasarımlar bulunmaktadır.

Bunlardan ilginç tasarımlara da sıkça rastlamak mümkündür.

Bu tasarımlar hem dekorasyona katkıda bulunmakta hem de çok farklı ortamların oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.