En Uygun Konut kredisi | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

En Uygun Konut kredisi

01.11.2016
21
En Uygun Konut kredisi

Konut kredisi bakımından kolay bir krediye sahip olmak aslında hangi banka ile çalışılacağının bilinmesinden dolayı önemlidir. Hangi bankanın kredi teklifleri çok iyi ise o bankadan kredi kullanılacaktır. Kredi kullanılmasının bir diğer etkeni ise uzun vadeli seçenekler ile kredinin tekrar ödenmesinin kolay olması ve aylık sabit ödenen ücretin düşük olmasıdır.

Aslında büyük semtlerde yaşayan insanların aylık belirli miktarda kira ödemek yerine o kira bedelinin üstüne biraz daha uygun şartları sağlayıp kredi çekmeleri onların yararına olan bir durum olacaktır. Kira ödemek yerine uygun şartlar ile kredi çekip ev sahibi olmak olası bir ihtimaldir.
Kredi çekebilmek için aylık gelir düzeylerinin çok iyi olması ve kredi çekecek olan kişinin daha önceden herhangi bir banka ile olumsuz bir koşul ile karşılaşmamış olması gerekmektedir. Bundan dolayı da kredi çekmek için bankanın istediği koşulların hepsini sağlamak gerekir.

Koşulların en önemlisi ise tabi ki alınacak evin toplam tutarı ve sizin kredi çekerken belirli bir miktarda peşinat bulundurmanız gerekmektedir. Bu peşinat ise alacağınız evin yüzde 20 kısmını oluşturmak zorundadır. Peşinat olmaz ise evinizi alamazsınız. Ayrıca yüzde 80 olan kısmı da kredi çekerek karşılar iseniz aylık ödeme miktarı da sizin için önemli bir husustur. Ev kredisi alırken bir de bankaların kredi faiz oranlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bankaların bu tür kredi faiz oranlarının düşük olması sizin aylık ödeme miktarınıza etki edecektir. Aylık ödeme miktarınızın çok az olması bir o kadar önemlidir. Sizlere bu konuda bir örnek verelim;
Kredi türü: X Bankası konut Kredisi
– Kredi tutarı: 100,000 TL
– Kredi Vadesi: 120 Ay
– Kredi kesintisi: 1,033 TL ( bu kesintilerin içinde tahsis ücreti: 500,00 TL – taşınır ve taşınmaz rehin tesis – 118 TL uzman incelemesi ücreti – 415 TL )
– Geri ödenen kredi tutarı (Faiz İle Birlikte) : 168.028,8 TL
– Aylık Taksit Tutarı: 1400,24 TL
– Faiz Oranı: 0,97 %

Yukarıda x bankadan bir konut kredisi aldık. Bu konut kredisinde yükleneceğininiz miktarlar yukarıda yazmaktadır. Ayrıca ev almanın en kolay yollarından biri de kredilerin faizlerinin düşük olmasını beklemektedir. Ev almak sadece evin beğenilmesi ve diğer unsurları kapsamaz. Bundan dolayı da geri ödeme süresi ve ödeme miktarları da ev sahibinin en önemli unsurlarından birisi haline gelmektedir. Evi aldıktan sonra insanlar aslında pek çok konuda yanılgıya düştüklerini anlayacaklardır. Mesela ev alırken kredi faizlerinin en uygun olan banka ile çalışmayı akıl edemeyip bildiği tek banka olan A bankasına girerek oradaki faize razı olan insanlar vardır. Ancak bu durum oldukça çok zor bir durumdur. Bu durumda karşılaşmak istemeyen kişilerde artık bu durumun üstesinden gelebilmek için kredi çekmeden bankaların faiz oranlarına bakarlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.