En Güzel ve Trend Pencere Modelleri | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

En Güzel ve Trend Pencere Modelleri

26.11.2013
1.007
En Güzel ve Trend Pencere Modelleri

En Güzel Pencere Modelleri ve Pencere Tasarımları

Pencere modelleri yapılan yapıya ve kullanım alanına göre bir çok farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Pencere modelleri farklı farklı malzemeden üretilmektedirler.

Pencerelerde kullanılan malzemeler ısı ve ses yalıtımına katkıda bulunacak şekillerde seçilmektedirler. Ayrıca pencereler üretilirken dekorasyona katkısı da göz önünde bulundurulur.

Bu nedenlerden dolayı bir çok farklı pencere modelleri üretilmekte ve tercih edilmektedir.

Pencere modelleri pencerelerin çerçevelerine bağlı bir durumdur.

Pencere çerçeveleri ahşap, metal, pvc gibi farklı malzemelerden üretilmektedirler. bu farklılık dayanıklılık, şekil verme, boyut gibi durumlar üzerinde etkili olmakta ve yapının kullanım amacına göre de değişmektedir.

Yani pencere modellerinde dekorasyona katkıda bulunan en önemli öge çerçevelerdir. Bunun dışında kullanılan camların da modellere etkisi vardır.

Saydam, mat veya yarı saydam olarak üretilen camlar yine kullanım yerine göre farklılıklar göstermektedirler.

Asıl dekorasyon ögesinin çerçeve olmasının yanında camlar da çeşitli şekil ve renklerle hem model üzerinde etkili olur hem de dekorasyona katkıda bulunarak mekana güzellik katar.

Tüm bu durumlar göz önüne alındığında pencere yapısına katılan tüm ögelerin pencere modellerine önemli katkıda bulunduğunu söylemek doğru bir tespit olur.

Pencere Modelleri ve Gelişimi

Pencere Modelleri

Yapı sektöründeki gelişim yapıyı oluşturan tüm elemanlarda olduğu gibi pencerelerin üretim malzemesinde de çeşitlilik sağlamıştır.

Bu çeşitliklerin pencere modelleri üzerindeki etkisi de oldukça yüksek olmuştur. Bu gelişim dekorasyon açısından oldukça olumlu sonuçlar doğurmuştur.

Ayrıca her ihtiyaca göre kullanım kolaylığı sağlayacak bir çok değişim de gün geçtikçe gözlenmektedir.

Böylelikle herkesin zevkine ve ihtiyacına göre pencere modellerinin üretimi ve temini oldukça kolaylaşmıştır.

İstenen özelliklerde pencere modelleri siparişleri vermek de artık mümkün ve çok kolaydır. Hemen hemen her yerleşim yerinde bu işle uğraşan marangozlar ve atölyeler bulunmaktadır ve kişisel zevklere göre sipariş üzerine üretim yapabilmektedirler.

Bunun için gerekli olan tek şey güzel bir pencere modelinin dizaynı. Sonrasında pencere boşluğunun boyutlarında göre istenen model üzerinde çalışmak kalıyor geriye.

Evinizin dekorasyonuna katkıda bulunacak farklı yazılar için  güzel ev dekorasyonu kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Aşağıdaki galerimizde bir kaç pencere modeli verilmiştir. Eğer kendi zevkinize göre pencere yaptırmak isterseniz belki bu resimler sizin için istediğiniz renk, pencere çerçevesi ve görünümü için  ilham kaynağı olabilir.

Güzel Pencere Modelleri Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.