DYS SİSTEMİNDE KARŞILAŞILAN PROBLEMLER VE ÇÖZÜMLERİ | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

DYS SİSTEMİNDE KARŞILAŞILAN PROBLEMLER VE ÇÖZÜMLERİ

18.02.2017
428

DYS’NDE KARŞILAŞABİLECEĞİNİZ PROBLEMLER

1-) DYS Windows 10 kullanan kullanıcılar “Microsoft Edge” den http://dys.meb.gov.tr girmek isterlerse giriş yapamazlar.

2-) Dys İnternet Explorer kullanan kullanıcılar http://dys.meb.gov.tr ye kısayol oluşturduklarında kısayola giriş uzantıları da eklenmekte ve http://dys.meb.gov.tr ye giriş yapılamamaktadır. Bu durumda kısayol üzerine  sağ tıklanıp özellikler tıklanarak URL alanında sadece  http://dys.meb.gov.tr  olmalıdır.

3-) Dys Ekleri elden teslim edilecek yazılar http://dys.meb.gov.tr den yazılacak, Ek kısmına ek adedi yazılacak ve parantez içi “Elden Teslim Edilecektir” yazılacaktır. Ekler ilgili şubeye elden teslim edilecektir.

4- ) Telefon zinciri kullanılmaya devam edecektir.

5- ) Dys Tarih ve sayı isteyen diğer işlemler için  http://dys.meb.gov.tr den konu ile ilgili resmi yazı yazılacak, bu yazının tarih ve sayısı kullanılacaktır. Örnek tasdikname belgesi verme gibi.

6- ) Dys de Daha önce hazırlanan bir şablon yazılacak yazıda kullanılacaksa;  http://dys.meb.gov.tr     Giden Evrak Oluşturma ve Akış Başlatma –  Kelime İşlemci Aç  tıklanmalı ve  Kelime işlemciden Dosya Menüsünden denilerek  şablon evrak seçilmelidir.

7- ) http://dys.meb.gov.tr  ye girmek isteyipte çok uzun süre beklenmesine rağmen giremediğiniz bilgisayarın İnternet Explorer de Araçlar  – İnternet SeçenekleriGelişmiş –  Sıfırla dan sıfırlama yapınız. Tekrar girmeyi deneyiniz.

8- ) Dys de Gerekmedikçe gelen evrakların çıktıları alınmayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.