DYS' DEN GELECEK ONAY EVRAKLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

DYS’ DEN GELECEK ONAY EVRAKLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

17.02.2017
711

1- )  DYS EK DERS ÜCRET ONAYI : Merkez ilçe okulları için DYS den yazı “Olur Yazısı” şeklinde yazılacak,  yazı üzerinde İlgili Şube Müdürü ve İl Müdür Yardımcısının ismi olacak ve onaylayacak yönetici  isimleri  onay listesinde de olacaktır. Okul müdürü onay listesine eklendikten sonra aşağıdaki şekilde İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri onay listesine eklenecektir.
Onay liste düzenle – Dış Birim –  Kurum tipi olarak İl MEM seç  Sorgula   İl altından Destek şubesini seç Ekle –  Tamam  Şube Müdürü ……  ve Müdür Yardımcısı ……. i  onaylayacaklar Listesine ekle.
Ücret onay çizelgesi dosyası ek olarak eklenecektir.

2- ) MEMUR VE HİZMETLİNİN FAZLA MESAİLERİ : Merkez ilçe okulları için DYS den yazı “Olur Yazısı” şeklinde yazılacak,  yazı üzerinde İlgili Şube Müdürü ve İl Müdür Yardımcısının ismi olacak ve onaylayacak yönetici  isimleri  onay listesinde de olacaktır. Okul müdürü onay listesine eklendikten sonra aşağıdaki şekilde İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri onay listesine eklenecektir.
Onay liste düzenle – Dış Birim –  Kurum tipi olarak İl MEM seç  Sorgula   İl altından Destek şubesini seç Ekle –  Tamam  Şube Müdürü ……………………..  ve Müdür Yardımcısı ……………………………….onaylayacaklar Listesine ekle

Dosya ek olarak eklenecektir.

 

3- ) DYK ONAYLARI : Merkez ilçe okulları için DYS den yazı “Olur Yazısı” şeklinde yazılacak,  yazı üzerinde İlgili Şube Müdürü ve İl Müdür Yardımcısının ismi olacak ve onaylayacak yönetici  isimleri  onay listesinde de olacaktır. Okul müdürü onay listesine eklendikten sonra aşağıdaki şekilde İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri onay listesine eklenecektir.
Onay liste düzenle – Dış Birim –  Kurum tipi olarak İl MEM seç Sorgula  İl altından Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerini seç Ekle –  Tamam  Şube Müdürü …………………………………….. nu onaylayacaklar Listesine ekle.

     

      Onay liste düzenle – Dış Birim –  Kurum tipi olarak İl MEM seç Sorgula  İli seç  Ekle –  Tamam İl  milli Eğitim müdürü ……………………….  onaylayacaklar Listesine eklenecektir.

Dyk  çizelgesi dosyası ek olarak eklenecektir.
4- ) DYS İZİN İŞLEMLERİ: İdareci ve öğretmenlerin  izin işlemleri DYS üzerinden yapılacaktır. Daha önce Telefon Zincirinde yayımlanan  şablon kişiye göre DYS üzerinde düzenlenecektir. İzin işlemleri Mebbise işlenmeye devam edecektir. Onay liste düzenle aşağıda belirtildiği gibi yapılacaktır.

Onay liste düzenle den –  Okul müdürü onaylayacaklar Listesine eklendikten sonra aşağıdaki şekilde İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri onay listesine eklenecektir.

Onay liste düzenle – Dış Birim –  Kurum tipi olarak İl MEM seç Sorgula  İl altından ilgili şubeyi seç Ekle –  Tamam  İnsan Kaynakları Şube Müdürü ………………. onaylayacaklar Listesine eklenecektir.

Onay liste düzenle – Dış Birim –  Kurum tipi olarak İl MEM seç Sorgula  İli seç  Ekle –  Tamam İl Milli Eğitim Müdürü …………………..  onaylayacaklar Listesine eklenecektir.

NOT: İlçe okul ve kurumları olur yazısını  onaylayacak isimleri bağlı bulundukları ilçe milli eğitim müdürlüğünden öğreneceklerdir.

 

DESTEK HİZMETLERİNE (TAHAKKUK) ELDEN GELECEK EVRAKLAR
(Bu yazılar için DYS sisteminden üst yazı yazılmayacaktır)

  • Personel Nakilleri (Islak İmzalı )
  • Aile Yardımı Bildirimi (Islak İmzalı)
  • Aile Durum Bildirimi (Islak İmzalı)
  • Kararname (Aslı Gibi Onaylı)
  • Kbs’ den Alınan Ek Ders bordro ve banka listeleri (Islak İmzalı)
  • Sözleşmeli (4/B) Ve Ücretli Öğretmenlerin Ek Ders Çizelgeleri
  • İşçilerin Ve Typ Personelin Puantajları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.