Doğum Günü İçin Masa Hazırlama | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Doğum Günü İçin Masa Hazırlama

10.05.2016
1.452

Doğum Günü Masası Hazırlığı

Öncelikle doğum günü bir kafede mi, restoranda mı, ya da piknik alanında mı kutlanılacak karar verilmeli! Bu konuda sürprizin hangi mekanda daha rahat yapabileceğine odaklanılmasında yarar var. Genellikle sürprizin bozulmaması için en doğru yerin ev olduğu düşünülür.  Çünkü doğum günü olan kişi farklı bir mekana çağırıldığında bir kutlama ile karşılaşabileceğini tahmin etmesi çok da kolay olacaktır. Bu yüzden evde sürpriz parti hazırlamak çok daha mantıklı gibi duruyor. Fakat ben bu işte uzmanım, sürprizi asla çaktırmam deniyorsa bu noktada tüm beceriler ortaya dökülmelidir.

Doğum günü için masa hazırlama işini yaparken Klasik mi, gösterişli mi, romantik mi veya sademi… Tarz ne olursa olsun şık ve göze hitap eden bir sofra olmalı. Bunun içinde süslemelere ihtiyaç olacaktır Renkli veya desenli runnerlar, kumaş peçete, seramik yahut camdan süslemeler, mum ile şamdanlar, son olarak günün önemine uygun renkte çiçekler kullanılan başlıca süslemeler olmalıdır. Masada doğal bir hava katması için meyve, sebze veya dekor bitkileri de kullanılabilir.

Doğum günü için masa hazırlamada Süsleme yaparken masayı geniş tutmalı misafirlerle göz temasını engellememeye dikkat edilmelidir.

Klasik bir masada düşünüldüyse masa örtüsü ve runner seçimin de beyaz ve krem tonları kullanılmalı. Dekoratif bir mumluk, taze papatya veya kır çiçeği, masa örtüsüne yakışan açık renk parlak kumaş peçeteler ve küçük simlerle de masa süslenebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.