Devlet destekli ev kredisi | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Devlet destekli ev kredisi

10.11.2016
21
Devlet destekli ev kredisi

Devlet destekli ev kredisi almak için artık herhangi bir bankadan vadesiz hesap açmanız gerekecek. Bu hesaba ise aylık düzenli aralıklar ile belirli miktarda para yatırmanız lazım. Ayrıca bu süre zarfında bazı devletin sizden istediği kriterler var gelin bunları inceleyelim;
– Açtırdığınız hesaba bir defaya mahsus olarak toplu para yatırabilirsiniz
– Bu hesaba yatırılacak toplu para en fazla 30,000 TL olmalıdır
– Her ay düzenli bir para girişi sağlamanız gerekiyor.
– Bu para girişi en az 250 TL ve en fazla ise 2.500 TL olarak duyurulmuştur.
– Bir ay 250 TL diğer ay ise 1000 TL bir ödeme yapabilirsiniz.
– Ayrıca bu kriterlerin en önemlisi ise 3 aylık dönem boyunca toplam yatırdığınız paranın tutarı kesinlikle 750 TL altında olmayacaktır. Ancak bu ihtimal ile devlet size para yapacaktır.
– En az limit karşılanması için 60 aylık bir ödeme yapılması gerekmektedir.
– Her 12 aylık süreç bir dönem olarak kabul edilecek.
– Devlet size en yüksek olarak 15,000 TL bir yardımda bulunacaktır.
– En yüksek 60 ay boyunca biriktirilecek para 75,000 TL olmalıdır. Devlet size bu biriktirdiğiniz tutar üzerinden 15,000 TL destek sağlayacaktır.

Sizlerde eğer belirli bir birikim içinde iseniz bu saydığımız kriterleri göz önünde bulundurarak min. 5 sene içinde bir ev sahibi olma imkânınız vardır. Bu sayılan kriterler her bankada hesap açmanız durumunda sizin için geçerli olacaktır. Devletin sağladığı bu imkânlar ile son zamanlarda birçok insan ev sahibi olmuştur.
Aslında devlet destekli kredi çekmek birçok insanın hayali olsa da öncelikle yukarıda verilen verilerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Devlet destekli kredi çekmenin en temel koşulu ise toplu bir paranızın olmasıdır. Ancak şöyle de bir algı olabilir. Zaten toplu bir param olsa neden kredi çekmek için uğraşayım diye. Ama devletin sizlere sağladığı bu yenilikçi hareketler ve faiz oranları bizlerin biraz daha kredi çekerek oraya yatırım yapmamızı sağlayabilir.

Ay da belirli bir miktar para yatırmanın üzerine bir de devlet bize ekstra bir ücret veriyor. Bu ilk 3 ay için belirli bir miktarın altına düşmemek şartı ile tabi. Aslında biraz da 60 ay vade ile biriktirilen paranın daha sonradan yatırılan tutarlar ile birlikte oranları 75,000 TL olmalıdır. Bu tutarların bu kadar yüksek olması da aslında bir nevi devletin sağladığı krediden yararlanmanızı sağlamaktadır. Devlet size kredi sağlar iken her ay düzenli olarak belirli bir yatırım tutarı altına düşmemenizi sağlamaktadır. Bundan dolayı da artık daha dikkatli olmanız gerekmektedir. devletten yardım kredisi alacak iseniz bu tür para miktarlarına daha titiz bir şekilde dikkat etmeniz ve incelemeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.