Evim Güzel Evim

Dekoratif Ayna Modelleri ve Modası

27.12.2018
1.017
Dekoratif Ayna Modelleri ve Modası

Dekorasyonda Ayna Kullanımı İçin Orijinal Fikirler

Dekoratif ayna modelleri, hem ışığı yansıtarak alanlara daha aydınlık bir görünüm katarlar, hem de görsel olarak derinlik sağladıklarından dolayı dar alanları psikolojik olarak daha geniş gösterirler.

Evinizin hemen hemen her yerinde dekoratif aynalardan yararlanarak dekorasyon yapabilirsiniz.

Bu yazımızdaki uzman görüşlerinden yararlanıp kendi ayna kombinasyonlarınızı yaparak, sizler de aynaların ışıltılı dünyasını evinizde yaşatabilirsiniz.

Antre ya da giriş holü gibi yerlerde mutlaka dekoratif aynalar bulundurun. Bunlar sayesinde hem evden çıkmadan önce son kez kendinizi kontrol etme ihtiyacınızı karşılamış olursunuz, hem de eve gelen misafirlerinize sofistike bir giriş sunarak onları şık bir şekilde karşılamış olursunuz.
Simetrik ve aralarında geniş alan bulunan, örneğin iki raf gibi eşyaların bulunduğu odalarda, bu eşyaların arasına büyük ve tek bir ayna yerine iki küçük aynayı simetrik bir biçimde koyun.

Bu sayede odadaki düzen ve simetri duygusunu bozmadan, ayna ile ferahlık ve ışık kazandırabilirsiniz.
Yatak odalarında ayna kullanımı hem geleneksel hem de modern dekorasyonların fikir birliğine vardığı hususlardan biridir. Yatak odasında ayna, makyaj ve giyinme için fonksiyonel olduğu kadar, doğru bir şekilde kullanıldığı zaman çekici ve kışkırtıcı bir atmosfer meydana getirecektir.

Yatağın baş kısmına diklemesine konumlandırılan üç parçalı aynalar, günümüzde çok popüler.

Birbirlerinden farklı boyutlarda, ancak aynı temada olan dekoratif ayna modelleri (bunları IKEA gibi modern dekorasyon ürünleri satan mağazalardan uygun fiyatlara bulabilirsiniz) genç odalarında kişisel bir dokunuş yapacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.