Çevirmenlik Yaparak Evden Para Kazanmak | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Çevirmenlik Yaparak Evden Para Kazanmak

07.09.2016
10
Çevirmenlik Yaparak Evden Para Kazanmak

Merhabalar değerli ziyaretçilerimiz,

Yine bir evden para kazanma yazısıyla sizlerleyiz. Fakat bu yazımız diğerlerinden farklı olarak biraz daha düşük bir kitleye hitap ediyor. Evden bu işi yapabilmeniz için herhangi bir dil biliyor olmanız gerekli en çok aranan ve size en çok para kazandıracak olan da tahmin edebileceğiniz gibi İngilizcedir. Eğer İngilizce biliyorsanız herhangi bir firmaya girmeden, evinizden, oturarak çevirmenlik yapabilirsiniz. Peki nasıl olacak bu iş? dediğinizi duyar gibiyiz. Tabi bu iş içinde evimizde internetimizin olması gerekli. Eğer internetiniz var ve İngilizce bilginiz iyi düzeydeyse sizde çevirmenlik yaparak para kazanabilirsiniz.

Ne çevirerek para kazanacağım? Diyorsanız hemen anlatalım; öncelikli olarak İngilizce yayın yapan bloglara İngilizce makaleler yazarak para kazanabilirsiniz. Tabi bu sadece tek bir yolu, mesela yapılan bir web sitesini, eklentiyi, programı veya herhangi bir şeyi İngilizceye çevirerekte gelir elde edebilirsiniz. Eğer bu gibi işler bulamadıysanız üzülmenize gerek yok. Çünkü çok fazla çevirmen ihtiyacının olduğu bir iş daha var internet üzerinde. O da dizi veya film çevirme işi. İnternette sizinde bildiğiniz gibi binlerce dizi-film sitesi var ve özellikle yabancı dizi siteleri çok fazla çevirmene ihtiyaç duyuyor. Çünkü çoğu yabancı dizi çıktığı günden sonra hemen izlenmek istiyor ve Türkçe dublajıda yapılmıyor. Hal böyle olunca orijinal diziyi site sahibinin Türkçe dublajlı hale getirmesi gerekiyor.

İnternet üzerinde arama yaparak bir çok dizi film sitesi bulabilirsiniz, çoğu mutlaka çevirmen arıyorlardır. İngilizcenizin bunun için yeterli düzeyde olduğunu düşünüyorsanız bu işe girmek için beklemenize gerek yok. Diğer işler gibi büyük bir kitlesi yok, bu derece İngilizce bilen kişi sayısı az olduğundan böyle bir bilginiz varsa mutlaka kullanmanızı öneriyoruz. Eğer çeviri yapacak site bulamadıysanız çeşitli forumlarda konu açarak site sahiplerinin sizi bulmasınıda sağlayabilirsiniz. Ama daha öncede söylediğim gibi önce İngilizce düzeyinizin bunun için yeterli olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, umarım yardımcı olabilmişizdir. Bir sonraki evden para kazanma yazımız da görüşmek üzere, esen kalın.

Yorumlar
 1. Emine dedi ki:

  Ingilizce Öğretmenliği mezunuyum. Her düzey ve konuda evde çeviri yapabilirim.

 2. Emine dedi ki:

  Yurt dışı deneyimim var ve her türlü ingilizce çeviriyi yapabilirim. ek iş arıyorum.

 3. Tezcan Idriz dedi ki:

  İleri duzeyde Bulgarca biliyorum.Her konuda ve duzeyde evde çeviri yapabilirim.

 4. Meliha KESKİN dedi ki:

  Akademik seviyede ingilizce ve arapça biliyorum. Her seviye çeviri yapabilirim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.