Evim Güzel Evim

Ev Dekorasyonunda Tabloların Önemi

09.09.2018
96

Evinizi dekore ederken birçok şeyi beraber kullanma zorunluluğunuz vardır. Öncelikle bir takım beyaz eşyalar ve mobilya takımları olmazsa olmazı gibi görünür, ancak tüm o eşyalar birer fabrikasyon üründür ve ne kadar özgün olduğunu iddia etseniz de hiçbiri birer sanat eseri değildir. Evinizi size özgü hale getirecek olan, sizden ruhunuzdan belli yansımaları gözler önüne serecek olan objeler kesinle o eve özenle seçip aldığınız tablolarınız olacaktır.

Bugünlerde neredeyse her evde en azından bir iki tane manzara resmi bulunmaktadır. Çoğunlukla yağlı boya tablo olmaktan uzak neredeyse koltuk takımınız gibi seri üretim olan baskı resimlerden oluşuyor bu resimlerin çoğu. Evet, bazıları gerçekten güzel bir manzara ama bazen sadece fotoğrafın beze dökülmüş ve çerçeveyle kaplanmış hali olmaktan ileri gidemiyor. Çünkü ressamın sanatsal dokunuşu, sanat eserinin özgünlüğü olma hali eksik her birinde.

 

Oysa evinizde yer olacak olan bir tablo, sanat eseri hem sizden hem de ressamından izler barındırarak durur evinizin herhangi bir duvarında. Her tabloyu gelişi güzel bir odaya koymak da olmaz. Onu gördüğünüzde sizde yarattığı duyguya, sizi içine çekişine bağlı olarak özenle yerleştirilmesi gerekiyor tabloların.

Günümüzün en gözde dekorasyon ürünlerinden olan tablolar, insanın kendini en rahat en güvende hissettiği yaşam alanına, evine olan dokunuşun izlerini yansıtmalı mutlaka. Mesela evin salonuna veyahut yemek masasının hemen önüne astığınız bir tablo tüm havayı değiştirip mekânı basık ya da ferah hale getirebilir. Kullanacağınız doğru ışıklandırma sistemi de tablonun görünürlüğünü arttıracak ve dikkatleri üzerine çekmesini kolaylaştıracaktır. Tabloyu baz alarak devam ettireceğiniz diğer aksesuar seçimlerinizle yaratacağınız ahenk de ev ve oda içerisinde bir süreklilik yaratarak, olası bir karmaşadan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Seçtiğiniz tablolar ve onların aşılma biçimleri sizin karakterinizden belli izler taşıyor olacak ve evin içerisinde onları görmek hem sizi mutlu ederken hem de konuklarınıza sizin hakkınızda en basitinden sanat anlayışınıza dair ipuçları verecektir. Karakterinizin evinizin duvarlarına yansımasına benzer bir biçimde o tablolar sizi yansıtan ilk şey olacak.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.