Oturma Odası İçin Perde Modelleri | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Oturma Odası İçin Perde Modelleri

21.04.2017
749

En Güzel Kullanışlı Salon Perde Modelleri

Tüller, mutlaka bembeyaz ve uçuş uçuş olmalıdır. Bu oturma odanızı daha ferah ve daha geniş gösterecektir. Halı çok renkli olursa perdelerde tek bir renk tercih etmelisiniz. Bu renk koltuklarının tonlarında olmamalıdır. Deseni düz ya da içinde en fazla iki renk içeren geometrik desenli bir model olabilir.  Halının renklerinde renkli bir model seçerseniz, çok büyük bir dekorasyon hatasını yapmış olursunuz. Bu seçim ile odayı olduğundan daha dar ve karanlık göstermiş olursunuz.

Avizenizi halının renklerinde seçebilirsiniz. Bu güzel bir uyum olacaktır ve perdenizin sade görüntüsünü ön plana çıkartacaktır. Oturma odasında perdeler çok önemli yer tutmaktadır.

Kırlentleri ve aksesuarları renkli tercih etmelisiniz. Bu odaya istediğiniz renkli havayı vermek için güzel bir yaklaşım olabilir. Halınızı, koltuk takımınızı değiştirmeden kırlentler ve perdeler ile odanıza istediğiniz canlılığı kazandırabilirsiniz.

Perdenin güneşle ilgili sorununu bitirmek için ilk başta kırmızı bir stor perde kullanmalısınız. Onun üstüne kesinlikle kırmızı olan bir organzenin üstüne turuncu ya da güzel renkler içeren çizgili veya efektli tüller kullanmak iyi olacaktır. Unutulmaması gereken bir başka konu da; pencereniz eğer küçük ise çok fazla simetrik modeller yerine daha az muntazam ve daha dağınık modeller kullanılması tercih edilmelidir. Bu da içeriye ayrı bir tarz katacaktır. Onun haricinde bu tarzda tüllerin yere kadar oluşu yerlerde birikmesi de oturma odasında perdelerinizin içeriye aksesuar bakımından da zenginlik katabileceğini gösterir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.