Bebeğinize Doğru Davranma Önerileri | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Bebeğinize Doğru Davranma Önerileri

16.10.2018
480
Bebeğinize Doğru Davranma Önerileri

Bebeğinize Nasıl Davranmalısınız?

Bebeğinize davranırken dikkat edilmesi gerekenleri liste yapsak sanırım çok uzun olacaktır lakin biz sizlere annelerin bebeklere davranırken yaptığı hatalardan dikkat çekenleri yazsak daha mantıklı olacaktır.

Bebekler dünyaya yeni geldiklerinde ağlamayla açar gözlerini.

Asıl sorun doğduktan sonra başlıyor denilse yanlış olmaz gibi.

Bebeği büyütürken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar.

  • Bebeğinize olan ilginizi asla azaltmayınız. Aksi takdiri olursa eğer bebek ilginin azatlığını anladığından gerek ağlama gerekse de dikkat çekmek için bilinçaltından gelen davranış şekillerine bağlı olarak olumsuz durumlarda olabilir. İlgiyi çok arttırmanın da mantığı yokken azaltmanın da mantığı yoktur. Bu ince teraziyi her annenin yerine getirebileceğini gönül rahatlığıyla belirtebiliriz.
  • Sabırlı davranmalısınız. Sabır erdemdir. Erdem olduğu gibi de faydadır, yarardır bebek ile aranızda olan ilişki için. Çocuğunuzdan asla yaşına, mantığına ve yapabileceklerine aykırı şeylerin yapmasını beklemeyin. Yaşını doldurmamış çocukların yürümesi genellikle çok zor oluyor hatta daha emekleme aşamasında oluyorlar. Siz anneler bu çocuklardan hemen erken yürüsün hatta zamanla koşmaya başlamasını beklerseniz hem sizin hem de çocuğunuzun psikolojisini bozma imkanınız var. O yüzden erdemli davranılarak çocukların doğal büyümesine karışmamanızı öneriyoruz.
  • Ani duygu değişimi yaşamanız doğaldır, doğumdan sonraki evrede. Artık çocuk doğduktan sonra aldığınız kiloları vermek için uğraşırken ani duygu değişimleri yaşamakta olabilirsiniz. Asla çocuğunuza bu duygu değişimlerini tattırmayın. Her olay bir rutin halinde devam edip sizde eski kilonuza döneceğinizden emin olabilirsiniz. Hastalık v.b durumlardan korkuyorsanız kilo ile ilgili doktora görünmenizde fayda var.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.